İstiklal Caddesi'ndeki Tarihi Binada Korkutan Yangın

İstiklal Caddesi'ndeki Tarihi Binada Korkutan Yangın

İstiklal Caddesi'nde Tarihi Bir Binada Başlayan Yangın, Paniğe Neden Oldu. Yüzlerce Vatandaş, Kısa Sürede Çevredeki Binalara da Sıçrayan Yangını Korku Dolu Gözlerle İzledi.

İstiklal Caddesi'ndeki Tarihi Binada Korkutan Yangın

İstiklal Caddesi'nde tarihi bir binada başlayan yangın, paniğe neden oldu. Yüzlerce vatandaş, kısa sürede çevredeki binalara da sıçrayan yangını korku dolu gözlerle izledi.

Edinilen bilgiye göre, saat 21.00 sırasında Büyükparmakkapı Sokak'ta bulunan 4 katlı tarihi bir binanın çatısında bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alev alan binadaki kıvılcımlar diğer tarihi binalara da sıçrayınca, büyük panik yaşandı. Beyoğlu ve Fatih ilçelerine bağlı itfaiye ekipleri, kısa sürede olay yerine gelerek yangını söndürme çalışmasına başladı. Vatandaşlar da yangını söndürmek için itfaiye ekiplerine yardım etti. Yılbaşı alışverişi ve eğlencesi için İstiklal Caddesi'nde bulunan yüzlerce

vatandaş ise, alev alev yanan binaları izlemek isterken yoğun kalabalık oluşturdu. İtfaiye ekipleri sokağın dar olması nedeniyle güçlük çekerken, uzun süren bir çalışma sonrasında yangın kontrol altına alınabildi. Büyük paniğe neden olan yangında 3 tarihi binada maddi hasar meydana geldi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(ME-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA