İSTİKLAL CADDESİ'NDE DEHŞET SAÇAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

İSTİKLAL CADDESİ'NDE DEHŞET SAÇAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde motosikletine aldığı turist iki kadınla seyir halindeki sürücü insanların arasına daldı.

İSTİKLAL CADDESİ'NDE DEHŞET SAÇAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde motosikletine aldığı turist iki kadınla seyir halindeki sürücü insanların arasına daldı. Motosikletin çarptığı bir kadın turist ve motosikletten düşen yabancı uyruklu iki kadın yaralandı. Kazanın ardından kaçan motosiklet sürücüsü S.A. gözaltına alındı. Kaza, güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay dün sabah saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Arkasına aldığı yabancı uyruklu iki kadınla trafiğe kapalı olan İstiklal Caddesi'nde hızla ilerleyen motosiklet sürücüsü turist bir kadına çarptı, kadın turist yere düşüp başından yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle motosiklette bulunan yabancı uyruklu iki kadın da yola savrularak yaralandı. Yine motosikletin çarptığı başka bir kadın da kazadan yara almadan kurtuldu. 

ÇOCUĞU ANİ REFLEKSİYLE SON ANDA KURTARDI
Motosikletin turist kadına çarptıktan sonra hızla üzerlerine geldiğini gören bir kişi yanındaki çocuğu kucaklayıp çekerek son anda kurtardı. 

KAZA YAPTI YARDIM BİLE ETMEDEN KAÇTI
Çarptığı turist kadın ve motosiklette bulunan yabancı uyruklu iki kadın yerde acı içinde kıvranırken bir süre etrafa bakınan motosikletli daha sonra olay yerinden kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gönderildi. Bir süre sonra gelen sağlık ekipleri yaralıları olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırdı. Yaşanan olay güvenlik kameralarına yansırken polis, kaçan motosikletliyi yakalamak için çalışma başlattı. 

GÖZALTINA ALINDI
Beyoğlu ilçe emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, şüpheli S.A. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete getirilerek sorgulaması yapılan S.A.'nın, turist kadınların acil bir yere gitmek istediklerini söylemeleri üzerine onlara yardım amaçlı motosikletine bindirdiğini söyledi. Şüpheli İstiklal Caddesi'nden giderken hız yaptığını kabul etti. Şüpheli Taksim Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.   

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde bir motosikletin arkasında iki kadınla birlikte İstiklal Caddesi'nde ilerlediği görülüyor. Motosiklet daha sonra bir kadına çarparak yere düşürüyor. Yere düşen kadına yardım etmek için çevredekiler yanına gidiyor. Sürücünün etrafına aldırış etmeden motosikletle kaçmaya çalıştığı görülüyor. Bir başka açıca ise motosikletin üstlerine geldiği gören bir kişi yanındaki çocuğu çekerek kurtarıyor. 

Görüntü Dökümü:
---------------------
(GÜVENLİK KAMERASI)
-Motosikletin Turist kadına çarptıktan sonra istiklal Caddesi'nde ilerlemesi
-Motosikletin bir kadına daha çarpması
-Motosikletin turist kadına çarptıktan sonra hızla üzerlerine geldiğini gören kişinin yanındaki çocuğu ani bir refleksle kucaklayıp çekerek son anda kurtarması
-Motosiklette bulunan yabancı uyruklu iki kadının yere düşmesi
-Motosikletin çaptığı kadının yerden kalkıp oradan uzaklaşması
-Vatandaşların yardıma koşması
-Motosikletlinin arkasından düşen kadınlara rağmen yardım etmeyip olan biteni izlemesi
-Motosikletlinin motosikleti elinde iterek köşeye çekilmesi

(AKTÜEL)
-Motosikletten düşen yabancı uyruklu kadınlar
-Sağlık ekiplerinin kadınlara müdahalesi
-Motosikletin çarptığı turist kadın ve diğer iki kadının ambulansa alınması
-Görgü tanığı bir kadın ile röportaj
-Vatandaş ile röportaj
-Yaralılara ambulans içinde ilk müdahale yapılması
-Takviye ambulansların gelmesi
-Motosikletten düşen kadınlardan birinin baygınlık geçirmesi
-Aynı ambulansta bulunan iki yaralının diğer ambulanslara alınması
-Vatandaş röportaj
-Genel ve detay görüntüler
19.08.2019 -11.06  Haber Kodu : 190819037


 


- İstanbul
Kaynak: DHA