Haberler » Ekonomi » İstihdam Buluşması, Yarın Bursa'da Başlıyor - Ekonomi

İstihdam Buluşması, Yarın Bursa'da Başlıyor

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB'12) 22 - 24 Kasım tarihleri arasında Atatürk...

İstihdam Buluşması, Yarın Bursa'da Başlıyor

Bursa Valiliği, , Bursa Kent Konseyi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB'12) 22 - 24 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi ( AKKM) Fuar Alanı'nda yapılacak.

İş arayan ve işveren temsilcilerinin katılacağı buluşmada 150 önemli şirket stant açacak. İstihdam Zirvesi ile ilgili bilgi veren Bursa Kent Konseyi Başkanı , devletin artık iş alanları açmadığını, insanların ya kendileri iş yeri açtığını ya da hür teşebbüsün açtığı yerlerde çalıştığını ifade etti. Pala, özel sektörün geçmiş yıllara göre daha önem kazandığını belirtti. İşveren ile iş arayanları buluşturacak BİİB'12'nin önemli bir misyonu yerine getireceğini anlatan Pala, "Bursa Kent Konseyi olarak ortaklarımızla beraber faydalı bir toplantı düzenliyoruz. 22-23-24 Kasım tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Fuar Alanı'nda 150 tane önemli şirket stant açacak. Katılımın ücretsiz olduğu buluşmada, firmaların üst düzey yöneticileri, katılımcılarla bir araya gelecek. İş arayanlar, yeni mezun olanlar veya mezun olacaklar da önemli firmaların temsilcileriyle yüz yüze görüşme imkanı bulacak. Perşembe, cuma ve cumartesi günleri tüm Bursalıları Merinos AKKM'ye davet ediyoruz." dedi.

Bursa'nın, kurumların koordineli çalışabildiği şanslı bir şehir olduğunu vurgulayan Pala, BİİB'12'nin de 5 kurumun ortak çalışması sonucu yapıldığını hatırlattı. İş arayanların, buluşmaya katılarak kendilerini işverenlere anlatmasını, tanıtmasını tavsiye eden Pala şunları kaydetti: "Sadece iş arayanlar değil, firmalar hakkında bilgi almak isteyenler ve çalışan kesim de buluşmaya katılmalıdır. 3 gün boyunca salonlarda seminerler düzenlenecek, uzmanlar önemli konular hakkında konuşacak. Yöneticiler olarak elbette herkesin bir yerlerde çalışmasını istiyoruz. İnsanların iş bulmalarında kurumlar olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım böylesi önemli bir buluşmanın sonucunda hayırlı neticeler çıkar."

Kaynak: CHA