İstifa Haberleri

İstifa haber, İstifa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstifa - 30.9.2020
Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant, partisi CHP'den istifa etti
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant'ın, partisi CHP'den istifa etti.
İstifa - 30.9.2020
İYİ Parti önünde GİK gerginliği
"Ne olduğu belirsiz insanlar partimize çöktüler" Daha sonra grup adına gazetecilere açıklama yapan Serhat Yıldırım, Zonguldak kurucu merkez ilçe başkanı olduğunu belirterek şunları söyledi: "Biz İYİ Parti'nin kurucularıyız. 24 Haziran'dan sonra yenileme süreci adı altında 'Daha iyi olacak' diye partimizden istifa ettirdiler.
İstifa - 30.9.2020
Bakan Kasapoğlu, İstanbul'da temel atma törenine katıldı
Fatih'in önemli bir yer olduğunu dile getiren Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Fatih'in kadınları, çocukları, gençleri, her şeyin en iyisine ve en güzeline layık. Biz de belediyelerimiz ve yerel yönetimlerimizle el ele vereceğiz, güçlerimizi birleştireceğiz. Yarın şampiyonlarını, yıldızlarını inşallah Fatih'te yetiştireceğiz. Bu anlamda bu tesis önemli bir sembol. Gençlerimizi yarınlara daha donanımlı bir şekilde hazırlamak için Fatih'in pek çok noktasında yatırımlarımız var. İnşallah bunlar da birer birer yükselecek. Hep birlikte bu tesislerimizi halkımızla buluşturmanın sevincini yaşayacağız." Bakan Kasapoğlu, Türkiye'de sportif tesisleşme konusunda büyük bir dönüşüm olduğunu vurgulayarak, "Her alanda olduğu gibi Türkiye'nin iddiası sporda da zirveye çıkmak. Türkiye'de 2002'den beri yapılan tesisleşmenin dünyada hiçbir örneği yok. Spor, her şeyin devası, dermanı, ilacı. En önemli amacımız, sporu yaygınlaştırmak, halkımızın erişimini kolaylaştırıp insanların gece gündüz istifade etmesini sağlamak.
İstifa - 30.9.2020
İsrail'de Netanyahu karşıtı gösterilere kısıtlama getirildi
İsrail'de 4 aydan uzun süredir, Kovid-19 salgınını kötü yönetmesi ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu'nun istifası için gösteriler düzenleniyordu.
İstifa - 30.9.2020
Filistin Kurtuluş Örgütünden Arap Birliği Genel Sekreteri Ebu Gayt'a istifa çağrısı
Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu El-Gayt'ın "güvenirliğini yitirdiğini" belirterek, istifa çağrısında bulundu.
İstifa - 30.9.2020
Hizbullah lideri Narallah'tan Lübnanlı siyasileri "ihanetle" suçlayan Macron'a sert tepki Açıklaması
Geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlama sonrası Başbakan Hassan Diyab'ın istifa etmesinin ardından Lübnan'ı ziyaret eden Macron'un siyasi gruplarla görüştüğünü hatırlatan Nasrallah, Fransız girişimini memnuniyetle karşıladıklarını ve bunun ilk adımı olarak Mustafa Edib'e hükümeti kurma görevi verilmesini kabul ettiklerini aktardı.
İstifa - 30.9.2020
29 Eylül 2020 Haberleri
29 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
İstifa - 29.9.2020
Endülüs'te cami satın alan Türkler, son ödeme için destek bekliyor
Caminin bulunduğu Atarfe bölgesinde yaşayan 250 Müslümanla birlikte çevre bölgelerde yaşayanlarda camiden istifade ediyor.
İstifa - 29.9.2020
Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak: "Netanyahu bir diktatör"
Netanyahu karşıtı gösteriler İsrail'de 4 ayı aşkın süredir, Kovid-19 salgınını kötü yönettiği ve hakkındaki yolsuzluk davası nedeniyle Netanyahu'nun istifası için gösteriler düzenleniyordu.
İstifa - 29.9.2020
TBMM Başkanı Şentop canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Türkiye'de 1960'tan bugüne parlamenter sistemin darbelerle ve askeri yönetimlerle kesintiye uğradığına işaret eden Şentop, şöyle konuştu: "Parlamenter sistem tarihimize baktığımızda yarısı darbeler ve darbe etkilerinde gerçekleşmiş bir dönemi ifade ediyor. Parlamenter sistemin işleyişiyle ilgili bir sorun olduğunu bu gelişmelerden zaten görüyoruz. Dolayısıyla bu kesintileri ortadan kaldıracak kalıcı, yapısal bir adım atılması Türkiye'de hep tartışılmıştır. Bir taraftan parlamenter sistemin işleyişindeki yetersizlikleri diğer taraftan siyaset dışı aktörlerini müdahalelere açık bir yönetim şekli olması itibarıyla bunu görüyoruz. 12 Mart'ta parlamento açık ama hükümeti istifa ettirmişlerdir.
İstifa - 29.9.2020
Macaristan: AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova istifa etmeli
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova'nın, Macaristan ile ilgili açıklamalarından dolayı istifa etmesi gerektiğini söyledi.
İstifa - 29.9.2020
Akhisarspor'da Özbey'den açıklama
TFF 1'inci Lig ekiplerinden Akhisarspor'da futbol menajerliği şirketi olup Başkan Fatih Karabulut'un istifa ettiği olağanüstü kongre sürecinde kulüp yönetimi dışından başkanlığa getirilmesi tartışma yaratan Evren Özbey'in kardeşi Bışar Özbey, yeşil-siyahlılarla ilgili açıklama yaptı.
İstifa - 29.9.2020
Lübnanlı uzmanlar, ülkeyi daha kötü senaryoların beklediğini düşünüyor
Lübnan'da Hizbullah ve siyasi müttefiklerinin destekleriyle 21 Ocak'ta kurulan Hassan Diyab hükümeti, Beyrut Limanı'nda 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak etmesinin ardından halktan gelen tepkiler üzerine 10 Ağustos'ta istifa etmek zorunda kaldı.
İstifa - 29.9.2020
Macron'un 'karizmatik liderlik' hamleleri Lübnan'da boşa çıktı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u kürsülerde hatip edasına bürünmeye zorlayan, hayalini kurduğu "karizmatik liderlik" için yaptığı hamleler ve strateji Lübnan siyasetinde boşa çıktı. Beyrut limanında 4 Ağustos'ta yaşanan patlamanın akabinde kente gelerek şehri yeniden inşa edeceği mesajlarını veren Macron, 1 Eylül'de ülkenin 100'üncü kuruluş yıldönümü münasebetiyle Lübnan'ı ikinci kez ziyaret ederek kendince ülkeyi uzun zamandır devam eden siyasi kriz nedeniyle yaşanan ekonomik çıkmazdan kurtaracak reçeteyi sunuyordu. Uçağından iner inmez "gökten gelen kurtarıcı" edasıyla Lübnanlı yetkililerle görüşen Macron, burada izlenecek yol haritasını bir bir sıralıyor, teknokrat kabine öneriyor ve başarılması durumunda Lübnan siyasetinin 15 günde rayına oturtulabileceğine inanıyordu. Beyrut ziyaretini Lübnanlı siyasilere vaat ve yaptırım tehditleriyle sonlandıran Macron, büyük patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine yenisini kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib'in hükümetinin, 15 gün içinde kurularak reformları hayata geçirmesi halinde, ekim ayında Lübnan'a destek için toplanacak uluslararası konferansa ev sahipliği yapma sözünü veriyordu.
İstifa - 28.9.2020
Togo'nun ilk kadın Başbakanı Victoire Dogbe Tomegah oldu
Cumhurbaşkanı Faure Gnassingbe'nin istifa eden Başbakan Komi Selom Klassou'nun yerine Victoire Dogbe Tomegah'ı atadığı bildirildi.
İstifa - 28.9.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
"Barika-i hakikat, müsademe-i efkardan doğar" yani hakikatin kıvılcımı farklı fikirlerin çarpışmasıyla ortaya çıkan sözünü hatırlatan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Hangi konuda olursa olsun, istişare etmek, farklı fikirlere ve tekliflere kulak vermek, tenkitleri dikkate almak gerekir. İstişare eden, Peygamber Efendimizin buyurduğu üzere, hiçbir zaman pişmanlık duymaz. Biz de 40 yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz siyasette ve hayatımızın diğer alanlarında daima istişareye önem verdik. İlim meclislerinin bereketinden istifade etmenin hep çabası içinde olduk.
İstifa - 28.9.2020
Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Torra'nın kamu görevinden men cezası onandı
"Tutuklu ve yurt dışına firar eden Katalan siyasetçilere destek" pankartını kaldırmamasından dolayı Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesince Aralık 2019'da 18 aylık kamu görevinden men ve 30 bin avro para cezası alan Torra, Yüksek Mahkemeye itiraz ederek mevcut görevinden istifa etmemişti.
İstifa - 28.9.2020
AB: Lübnan'da yeni hükümetin hızlıca kurulması hayati önemde
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçen ay meydana gelen büyük patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine yenisini kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, üç haftalık çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine görevi iade etmişti.
İstifa - 28.9.2020
Uzaktan eğitim gören öğrenciler için "Tabletin Benden" kampanyası
Artvin'de ilk, orta ve lise düzeyinde 25 bin öğrencinin olduğunu kaydeden Doruk, "Sosyo ekonomik durumları nedeniyle öğrencilerimiz arasında ekonomik anlamında desteğe ihtiyaç duyan kesimler olabiliyor. Buda bu sisteme entegre olmada bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Milli eğitim müdürlüğümüzün öğrencilerimizin donanım ihtiyacını tespiti üzerine biz bu kampanyayı başattık. İl genelinde bin civarında öğrencimizin tablet ev bilgisayara ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Öğrencilerimizin bu eğitim modelinden en üst düzeyde istifade edebilmesi için bilgisayar ve internet erişimi olmazsa olmaz koşullardan birisi.
İstifa - 28.9.2020
Lübnan siyasetinde Fransa açmazı
Diğer taraftan Macron tarafından tanınan sürenin dolmasına rağmen Lübnan'da "partili olmayan" hükümet kurulamadı, hükümeti kurma görevini alan Edip istifa etti ve bunun üzerine Macron Lübnan'daki siyasi düzeni elinde tutan siyasi güçleri "ihanetle" suçladı fakat yaptırım konusunu gündeme getirmedi.
İstifa - 28.9.2020
Mali'de başbakanın da belirlenmesiyle gözler Batı Afrika blokunda
Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita, öğleden sonra konutundan askerler tarafından alınarak Kati kışlasına götürülmüş, gece yarısı devlet televizyonundan istifa ettiğini duyurmuştu.
İstifa - 28.9.2020
Akhisarspor'da Özbey tartışması
TFF 1'inci Lig'de ilk galibiyetini Balıkesirspor'u 2-0 yenerek alıp içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde moral tazeleyen Akhisarspor'da, geçen hafta Başkan Fatih Karabulut'un istifası sonrası başkanlık görevine yönetim dışından menajerlik şirketi olan Evren Özbey'in getirilmesi tartışma yarattı.
İstifa - 27.9.2020
Son dakika haber... Macron, Lübnanlı siyasileri "ihanetle" suçladı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen büyük patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine yenisini kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib, 3 haftalık çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine dün görevi iade etmişti.
İstifa - 27.9.2020
Mali'de geçici başbakan olarak Moctar Ouane seçildi
Mali'de 18 Ağustos tarihinde Devlet Başkanı İbrahim Boubacar Keita askerler tarafından alıkonulmuş, ardından istifa etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstifa Haberleri | İstifa Haber - Haberler - Sayfa 8 - İstifa haberleri, son dakika istifa haber ve gelişmeleri burada. Atatürk Baraj Gölü'ne balık yavrusu bırakıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 09:09:41. #1.15#
title