İstifa Haberleri

İstifa haber, İstifa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstifa - 14.10.2020
Yunanistan'da suç örgütü Altın Şafak Partisinin yöneticilerine 13'er yıl hapis cezası
Altın Şafak Partisi'nden 2019'da AP milletvekilliğine seçildikten sonra bu partiden istifa eden Lagos, "Ulusal Halk Vicdanı" adı altında kendi partisini kurmuştu.
İstifa - 14.10.2020
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'AYM' açıklaması: Bireysel bir tweet olarak değerlendirmek doğru olmaz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de grup toplantısındaki konuşmasının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın tepki çeken tartışmalı tweetiyle ilgili, "Demek ki tartışmalı bir tveet attı, tartışmalı bir tweet attığı için tartışılır hale geldi. Burada özellikle bireysel bir tweet olarak bunu değerlendirmek doğru olmaz. Çünkü 'çalışıyoruz, ışıklarımız yanıyor' ifadesiyle zaten bir bütünü ifade eden adeta bir kolektif yapıyı ifade eden yaklaşım söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama. Bu talihsiz açıklamayı keşke hiç yapmamış olsaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. Anayasa Mahkemesi üyesinin adeta böyle bir sürecin içinde farklı bir şekilde yer alması adeta bir siyasete soyunmuş olması, çok arzu ediyorsan bu işi istifa edersin, gelirsin siyasetin içine girersin, siyasetin içinde bunu da bundan daha ötesini de söyleme şansını yakalarsın.
İstifa - 14.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'te soruları yanıtladı Açıklaması
AYM üyesi Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımının tartışıldığı dile getirilerek, "Sizin AYM'yle ilgili yorumlarınız ne olur?" sorusu üzerine Erdoğan, şunları söyledi: "Demek ki tartışmalı bir tweet attı. Tartışmalı bir tweet attığı için de tartışılır hale geldi. Bunu özellikle bireysel bir tweet olarak değerlendirmek doğru olmaz. Çünkü 'Bütün çalışıyoruz. Işıklarımız yanıyor.' ifadesiyle zaten bir bütünü adeta bir kolektif yapıyı ifade eden bir yaklaşım burada söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama. Bu talihsiz açıklamayı keşke yapmamış olsaydı. Kaldı ki bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin adeta böyle bir sürecin içinde farklı bir şekilde yer alması adeta bir siyasete soyunmuş olması; çok arzu ediyorsan bu işi istifa edersin, gelirsin siyasetin içerisine girersin.
İstifa - 14.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "ışıklar" açıklaması
AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin gündemine ilişkin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya paylaşımının sorulması üzerine, "Demek ki, tartışmalı herhalde bir tweet attı, tartışmalı bir tweet attığı için de tartışılır hale geldi. Burada özellikle bireysel bir tweet olarak bunu değerlendirmek doğru olmaz. Çünkü bütün 'çalışıyoruz, ışıklarımız yanıyor' ifadesiyle zaten bir bütünü ifade eden, adeta bir kolektif yapıyı ifade eden bir yaklaşım burada söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama, bu talihsiz açıklamayı keşke yapmamış olsaydı. Kaldı ki, bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin adeta böyle bir sürecin içerisinde farklı bir şekilde yer alması, adeta bir siyasete soyunmuş olması, çok arzu ediyorsan bu işi istifa edersin, gelirsin siyasetin içine girersin, siyasetin içinde bunu da, bundan daha ötesini de söyleme şansını da yakalarsın" diye konuştu.
İstifa - 14.10.2020
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Muhalefet adına konuşanların, çoğu defa hezeyan noktasına varan açıklamalarına, gerektiğinde kabinedeki arkadaşlarının, gerektiğinde parti yöneticilerinin, gerektiğinde grup yönetiminin zaten cevap verdiğini, kendisinin ihtiyaç olduğunda devreye girdiğini dile getiren Erdoğan, "Meydanı, tek amaçları ülkenin istikrarını bozmak, birliğini ve beraberliğini çökertmek, ortaya çıkacak kaostan istifadeyle de kirli emellerini gerçekleştirmek olanlara elbette bırakmayacağız.
İstifa - 14.10.2020
Akhisarspor'da başkanlık tartışmaları sürüyor
TFF 1'inci Lig'de geçen hafta yapılması planlanan olağanüstü kongresi koronavirüs pandemisine alınan tedbirler kapsamında ertelenen Akhisarspor'da tartışmalar bitmiyor. Kulüp, geçen ay yönetim dışından imza yetkileri verilen Evren Özbey liderliğinde yola devam edilip en kısa sürede kongre yapılacağını açıklarken, tüzük gereği başkanın 11 kişilik mevcut yönetim içinden seçilmesi gerekliliği halen konuşuluyor. Akhisarspor'da geçen ay başkanlık görevinden istifa etmesine rağmen yönetim kurulu üyeliği süren Fatih Karabulut'un yönetim içinden bir başkan seçilirse göreve dönmeye hazırlandığı öğrenildi.
İstifa - 14.10.2020
Son dakika haberi | İsrail'deki protestolar hükümeti, tedbirler ise demokrasiyi zorluyor
Hükümetteki istifalar neyin işareti Bu gerginlik kaçınılmaz şekilde Mavi-Beyaz İttifakı içindeki sol tandanslı milletvekillerini etkiledi ve Turizm Bakanı Asaf Zamir, protestoları ve Netanyahu'nun politikalarını gerekçe göstererek bakanlık görevinden istifa etti.
İstifa - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
"Mısır, önemli bir ülke" "Doğu Akdeniz'de Mısır gibi bölgesel aktörlerle daha önceki gerilime rağmen Türkiye'nin bir yakınlaşması söz konusu olur mu?" sorusu üzerine Kalın, şunları kaydetti: "Mısır, bölgenin, Arap dünyasının önemli ülkelerinden birisi. Tabii ki Sisi'nin oraya iktidara gelme şekli, orada yapılan darbe, öldürülen insanlar, Rabia Meydanı'nda yaşananlar, daha sonraki siyasi tutuklamalar, Mursi'nin hayatını kaybetmesini yok saymamız mümkün değil. Buna rağmen Mısır, bölgesel konularda pozitif bir gündemle hareket etme iradesi ortaya koyarsa Türkiye bunu karşılıksız bırakmaz. Libya, Filistin, Doğu Akdeniz konusunda ve başka meselelerde birlikte hareket etme zemini oluşursa Türkiye buna ancak olumlu bakar, buna olumlu katkı sağlar." "Türkiye buradaki kazanımları muhafaza eder" Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın istifasından sonra Türkiye'nin Libya'da güç kaybedip etmeyeceği sorulan Kalın, Libya'da aşiret siyasetinin etkili olduğunu ve güçlü aktörlerin devreye girip dönem dönem olayların seyrini değiştirebildiğini söyledi.
İstifa - 13.10.2020
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde altın pasaportla yolsuzluk skandalı
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) en az 2 milyon Euro yatırım yapanlara vatandaşlık ve AB genelinde vizesiz seyahat hakkı verilmesini sağlayan "altın pasaport" uygulaması yolsuzluk skandalı nedeniyle askıya alınmasına karar verildi. Rum muhalefeti, pasaport çetesinin başı çıkan Meclis Başkanı Syllouris'un istifasını istedi.
İstifa - 13.10.2020
Kırgızistan'da yeni meclis başkanı seçildi
Meclis Başkanlığı görevine 1 hafta önce seçilen Bir Bol Partisi Milletvekili Mıktıbek Abdıldayev'in görevinden istifa etmesinin ardından Genel Kurulda yeni başkan için seçim yapıldı.
İstifa - 13.10.2020
Kıbrıs Rum kesiminde tartışmalı "yatırım karşılığı vatandaşlık" programı iptal edildi
Gelen tepkiler üzerine AKEL Milletvekili Ciovanis istifa ettiğini duyurdu.
İstifa - 13.10.2020
Son Dakika | Güney Kıbrıs'ta yatırım karşılığı pasaport şebekesinin başı meclis başkanı çıktı
GÜNEY Kıbrıs'ta, Meclis Başkanı Dimitris Şilluris ile ana muhalefet AKEL Milletvekili Christakis Tziovanis'in, yatırımcı olduklarını iddia eden iki gazeteciyle, 'Kıbrıs Cumhuriyeti' yani Avrupa Birliği (AB) vatandaşlığı satışında aracı olarak buluşmasına dair ortaya çıkan gizli görüntüler ülkede skandala neden oldu. Rum Meclis Başkanı görevinden istifa edeceğini açıklarken, Milletvekili Tziovanis de vekillikten istifa etti.
İstifa - 13.10.2020
Beyşehir'de desteklemeler seracılıkta hamle yaptırdı
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Eylem Planı kapsamında yürütülen tarımsal eğitim ve yayın projesinden ilçedeki çiftçilerin de istifade edebilmesi için başlattıkları çalışmalarla bugüne kadar ilçe genelinde 22 sera kurulumunu sağladıklarını vurgulayan Kaya, kurulan bu seralarda yoğun olarak domates, salatalık ve biber gibi sebze ürünlerinin yetiştirilmeye başlandığını belirtti.
İstifa - 13.10.2020
BM insan hakları uzmanlarından Kamerun'a muhalefet lideri Kamto'yu serbest bırakma çağrısı
-22 Eylül gösterileri Hükümetin bütün yasaklamalarına rağmen, MRC lideri Maurice Kamto'nun çağrısıyla 22 Eylül'de Yaounde'de yüzlerce kişinin katılımıyla gösteri düzenlenmişti. Göstericiler, 1982 yılından bu yana ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Paul Biya'ya istifa çağrısı yapmıştı.
İstifa - 12.10.2020
Son dakika haber | Filistin Başbakanı Iştiyye: "İsrail'de barış için ciddi bir ortak yok"
Burada konuşan Iştiyye, "İsrail işgali altında inleyen Filistin halkı, adil siyasi çözümden en çok istifade edecek taraftır.
İstifa - 12.10.2020
Madrid'de hükümet karşıtı protesto
İspanya'nın başkenti Madrid'de koronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları kapsamında olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. Kentte göstericiler, hükümeti salgını kontrol edemedikleri gerekçesiyle istifaya çağırdı.
İstifa - 12.10.2020
BBP Genel Sekreteri Tunç Açıklaması
Partisinin de seçimlere bu kanun maddesinin tarif ettiği usullere göre girdiğini ifade eden Tunç, "Dolayısıyla AK Parti listelerinden aday olan Sayın Genel Başkanımız ve 17 parti yöneticimizin, iddia edildiği gibi partimizden istifa etmeleri ya da AK Parti'ye üye olmaları gibi bir durum söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır.
İstifa - 12.10.2020
İBB Meclisi'nde BELTUR tartışması
BELTUR Genel Müdürünün görevden alınmasının bu olaylarla ilgili olmadığını ifade eden Balyalı, "Performansı herkesin kendi taktiri. İştiraklerimizle ilgili yeni bir yapılanma nedeniyle, becerisinden istifade edeceğiz.
İstifa - 12.10.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'dan yeni hükümetin bir an önce kurulması çağrısı
Macron'un girişimi sonuç vermemişti Lübnan'da Hizbullah ve siyasi müttefiklerinin destekleriyle 21 Ocak'ta kurulan Hassan Diyab hükümeti, Beyrut Limanı'nda 2 bin 750 ton amonyum nitrat maddesinin infilak etmesinin ardından halktan gelen tepkiler üzerine 10 Ağustos'ta istifa etmek zorunda kalmıştı.
İstifa - 12.10.2020
Son Dakika | Ürdün'de yeni hükümet yemin ederek göreve başladı
Yeni kabinede Dışişleri Bakanı Eymen es-Safadi ve Maliye Bakanı Muhammed el-Asas başta olmak üzere 8 bakanın istifa eden Ömer er-Rezzan hükümetinden olduğu belirtildi.
İstifa - 12.10.2020
Son dakika gündem: Pakistan'da ismi yolsuzluk iddialarına karışan Başbakan Danışmanı istifa etti
Son dakika haberler... Pakistan'da Başbakan İmran Han'ın danışmanı emekli General Asım Salim Bajva, hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları sebebiyle görevinden istifa etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstifa Haberleri | İstifa Haber - Haberler - Sayfa 6 - İstifa haberleri, son dakika istifa haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov görevinden istifa etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 20:28:31. #1.15#
title