İstifa Haberleri

İstifa haber, İstifa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstifa - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Erdoğan, geçen hafta Şırnak'ta yatırım tutarı 3,5 milyar lirayı geçen yüzlerce hizmetin açılışını yaptıklarını, dün de Kayseri'de kentsel dönüşüm projeleri kapsamında inşa edilen yüzlerce konutu ve iş yerini vatandaşların istifadesine sunduklarını anlattı.
İstifa - 25.10.2020
Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik protestolar yapıldı
13 Ekim'de 'ültimatom' adı altında sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan Tikhanovskaya, Lukaşenko'ya istifa etmesini ve siyasi tutukluları serbest bırakmasını istemişti.
İstifa - 25.10.2020
Bağdat'ta göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma
2003 sonrası Irak'taki en geniş katılımlı gösteriler olan ve uzun süre devam eden 25 Ekim gösterileri, Adil Abdulmehdi başkanlığındaki hükümetin istifasına yol açmıştı.
İstifa - 25.10.2020
Son dakika: Tayland'da hükümet karşıtları, Başbakan Prayut'un istifası için protestoları sürdürdü
Edinilen son dakika haberine göre KUALA Tayland'da anayasal reform ve Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifası talepleriyle bir süredir gösteriler düzenleyen hükümet karşıtları, Prayut'un istifa etmeyeceğini açıklamasının ardından protestolara devam etti.
İstifa - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
İkinci Meclis, Başkanlığa Mustafa Kemal Paşa'yı, ikinci başkanlığa Ali Fuat (Cebesoy) Paşa'yı seçti; başbakanlığa Ali Fethi (Okyar) getirildi. Mecliste oluşan muhalif grubun eleştirilerinin yoğunlaşması üzerine Mustafa Kemal başkanlığında 25 Ekim'de toplanan Bakanlar Kurulu, istifa etmeyi ve yeni hükümette hiçbir görev almamayı benimsedi.
İstifa - 25.10.2020
Irak'ta, "25 Ekim protestoları"nın yıl dönümü dolayısıyla geniş katılımlı gösteriler bekleniyor
2003 sonrası Irak'taki en geniş katılımlı gösteriler olan ve uzun süre devam eden 25 Ekim gösterileri, Adil Abdulmehdi başkanlığındaki hükümetin istifasına yol açmıştı.
İstifa - 25.10.2020
24 Ekim 2020 Haberleri
24 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
İstifa - 24.10.2020
İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteriler 18. haftasına girdi
Hakkındaki yolsuzluk davası ve Kovid-19 sürecini yönetemediği gerekçesiyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun istifası için düzenlenen gösteriler, 18. haftasında da devam etti.
İstifa - 24.10.2020
Tayland'da hükümet karşıtı protestocular, gösterilere yarın devam edecek
Tayland'da protestocular, Başbakan Prayut Çan-oça'ya istifa etmesi için verdikleri sürenin dolması üzerine gösterilere yarın devam edeceklerini bildirdi.
İstifa - 24.10.2020
Kamu-BİB'23-BİMY'27 Bütünleşik Etkinliği
Birçok alanda yapay zeka teknolojilerinden istifade etmek gerektiğini vurgulayan Balcı, "Önümüzdeki dönem, dinamikliğin, mobilitenin ve düşük gecikmenin ön plana çıkacağı bir dönem olacak.
İstifa - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Hükümet karşıtı protestocuların, çarşamba günü Başbakan Prayut'a istifa etmesi ve protestoların öncülerinden olan aktivistlerin serbest bırakılması için verdikleri sürede sona yaklaşılırken, ülkede taraflar hala ortak bir çözüm üzerinde anlaşmaya varamadı.
İstifa - 24.10.2020
Kırgızistan'da cumhurbaşkanı erken seçimi 10 Ocak 2021'de yapılacak
Merkez Seçim Komisyonu Başkanı Nurcan Şayıldabekova'nın başkanlığında toplanan komisyon üyeleri, Sooronbay Ceenbekov'un 15 Ekim'de cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etmesinden dolayı cumhurbaşkanı erken seçim tarihini belirlemek ve duyurmak için toplandı.
İstifa - 24.10.2020
Lübnan'da Hariri'ye desteğini açıklamasa da Hizbullah'ın kabinede yer alması bekleniyor
Lübnanlı uzmanlar, Şii Hizbullah'ın siyasi kanadının, kitlesel gösteriler sonucu 29 Ekim 2019'da başbakanlıktan istifa etmek zorunda kalan Sünni Müstakbel Hareketi lideri Saad Hariri'yi hükümeti kurma görevini alması sırasında desteklememesine rağmen kabinesinde "teknokrat isimlerle" yer...
İstifa - 23.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Anayasanın 84. maddesinin 2. fıkrasına göre kesin hükmün okunarak genel kurula bildirildiğini anlatan Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada 'Niye hemen bildirilmedi, zaman geçti' eleştirisi yapılabilir, yoksa 'Niye bildirildi' diye eleştiri yapılamaz. Çünkü anayasadaki hükmün gereğidir. Bireysel başvuruyla ilgili müracaatın sonuçlanmasını beklemek söz konusu değil, böyle bir şey yok. Niye değil? Tabii ki anayasa 1982'de hazırlanmış. Bu madde ile ilgili yapılmış değişiklik en son 1995'te yapılmış bir değişikliktir. Halbuki 2010 yılında bireysel başvuru yolu kabul edilmiştir. Dolayısıyla anayasanın bu konuda bir hükmü yok. Ondan sonra da anayasada ayrıca bunun beklenmesine dair de bir hüküm konulmamış. Dolayısıyla bireysel başvurunun sonucunun beklenmesi gerekmiyor. Ama neler beklenmiş daha önce buna dair, bu kadar uzun değil ama kısa süreli de olsa bekleme uygulamaları var. Nedir? Bu arkadaşlarımızın lehine olabilecek bazı kanun düzenlemeleri varsa yapılıyorsa yapılacaksa onların sonuca tesir edip etmeyeceği noktasında beklenir. Bu arada yargı paketiyle ilgili düzenlemeler vardı. Bunlardan istifade imkanı olabilir mi gibi bir düşünce vardı.
İstifa - 23.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Çekya'da geçen ay göreve getirilen Sağlık Bakanı Roman Prymula'nın salgın nedeniyle kapalı olması gereken bir restoranda maskesiz fotoğraflarının basına yansıması Başbakan Andrej Babis'in tepkisine yol açtı. Prymula'nın istifa etmesini isteyen Babis, aksi durumda görevden azledileceğini duyurdu.
İstifa - 23.10.2020
7 işçinin öldüğü havai fişek fabrikasındaki patlamada sanıklar için 22 yıl hapis istemi (2)
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI: HER ŞEYİ YAZMAMA İZİN VERİLMEDİ İş Güvenliği Uzmanı A.B.'nin ifadesinde, fabrikanın iş güvenliği uzman ve danışmanı olduğunu, kendisinin haftada ortalama 3 gün gelerek fabrikayı incelediğini, aksaklıkları tespit ederek işverene bildirdiğini, ancak işverenlerin her şeyi deftere yazmasına izin vermediğini, H.A.V. ve E.Ö. tarafından işçilere daha fazla üretim yapmaları için sürekli baskı yapıldığını bu nedenle de işçilerin yanlarına olması gerekenden çok daha fazla malzeme aldığını bu konuda işçileri uyardığını ancak dikkate alınmadığını, fabrika yönetiminin de kendisini dikkate almadığını, Çin Mahallesi'ni diğer bölümler kadar denetlemediğini, işçilerden kendisine sürekli olarak şikayet gelmesi ve işçiler kendisine "A. Hanım burası patlayacak, başımıza bir şey gelecek, bir şey yapın" demeleri, kendisinin ise işletmede sözünün geçmemesi buna bağlı olarak da bu iş yerindeki tehlikeyi görmesi nedenleriyle patlamadan önce istifa mektubu verdiğini, ancak ihbar süresini beklediğini, ihbar süresi bitmeden patlamanın gerçekleştiğini, olayın meydana gelmesinde kusur ve ihmalinin olmadığını söylediği belirtildi.
İstifa - 23.10.2020
Lübnan'da hükümeti kurmakla görevli Hariri: "Ülkenin tüm sektörleri krizden etkilenmiş durumda"
Ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle düzenlenen protestolar sonucu 29 Ekim 2019'da istifa etmek zorunda kalan Müstakbel Hareketi lideri Hariri, hükümeti kurma görevini aldıktan sonra bir gün sonra bugün siyasi güçlerin liderleriyle istişare görüşmelerini yaptı.
İstifa - 23.10.2020
Bolivya'da genel seçimin resmi sonuçları açıklandı
Bolivya'daki kriz Bolivya'da 20 Ekim 2019'daki tartışmalı seçimleri ilk turda kazanan Morales, hile iddialarıyla sokaklara çıkan muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestoları, polisin isyanı ve ordunun çağrısının ardından 10 Kasım'da istifa etmiş ve siyasi sığınmacı olarak önce Meksika'ya, ardından da Arjantin'e gitmişti.
İstifa - 23.10.2020
Polonya ve Slovakya'da Kovid-19'la mücadele kapsamında sert tedbirler alındı
Çekya'da Kovid-19 nedeniyle Sağlık Bakanı'nın istifası istendi Çekya'da geçen ay göreve getirilen Sağlık Bakanı Roman Prymula'nın Kovid-19 nedeniyle kapalı olması geren bir restoranda maskesiz fotoğraflarının basına yansıması Başbakan Andrej Babis'in tepkisine yol açtı.
İstifa - 23.10.2020
E-duruşma 5 adliye ve 47 mahkemede uygulamaya geçti
Paylaşımında e-duruşma uygulamasına ilişkin infografiğe de yer veren Gül, "E-duruşma, güven veren ve erişilebilir adalet hedefimize doğru önemli bir adım. Artık 5 adliye ve 47 mahkemede faaliyette. Bu hizmeti tüm adliyelerde, avukat meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın istifadelerine sunmaya kararlıyız.
İstifa - 23.10.2020
Afet eğitimleri, gönüllüleri depreme karşı önlem almaya hazırlıyor
2018 yılına kadar müdürlük bünyesinde verilen eğitimlerin artık Afet Eğitim Merkezi çatısı altında verildiğini belirten Aksoy, son iki yılda 52 bin kişinin merkezdeki eğitimlerden istifade ettiğini anlattı.
İstifa - 22.10.2020
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler askıya alındı
Ülkede 5-6 Ekim'de yaşanan protesto olayları sırasında cezaevinden çıkarılan Milliyetçi Ata Yurt Partisi eski milletvekili Caparov, başbakan ve cumhurbaşkanının istifa etmesinin ardından bu görevleri üstlenmişti.
İstifa - 22.10.2020
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Akbulut: "Anayasa Mahkemesi üyesi istifa etmelidir"
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Anayasa Mahkemesinin bir üyesinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın darbe iması olduğunu belirterek, "Devletin himayesinde, tarihimizin acı olaylarını ima ederek, millet üzerinde korku ve panik ihdas etmeye çalışmak, makamı...
İstifa - 22.10.2020
Sudan'da hayat pahalılığı, ekmek ve yakıt krizi protestoları sürüyor
Sudan güvenlik güçleri, dün, Hartum, Bahri ve Umdurman kentlerinde hayat pahalılığı ve hükümetin istifası talebiyle düzenlenen gösterilere gerçek mermi, gaz ve ses bombasıyla müdahale etmişti.
İstifa - 22.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 23
ADLİYEYE SEVK EDİLDİ İ.K., hastanede eşiyle yaptığı görüşmenin ardından ifadesi için polis merkezine götürüldü. İfadesinden sonra İ.K. bugün sabah erken saatlerde polis eşliğinde Isparta Adliyesi'ne sevk edildi. Burada ifade veren İ.K., çıkarıldığı mahkemece  'eşini kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.  BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA Konuyla ilgili Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut imzasıysla da yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bazı yazılı ve görsel yayın kuruluşlarında yer alan haberlere konu 21/10/2020 tarihinde Isparta'da meydana gelen İ.K.'nın eşi A.K.'yı ateşli silahla yaralaması ve 6 yaşındaki kızı E.H.K.'yı rehin alması olayı ile ilgili olarak adı geçen şahıs önce gözaltına alınmış, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında eşini kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 22/10/2020 tarihinde tutuklanmıştır. Soruşturmaya devam edilmektedir" denildi.  İŞİNDEN İSTİFA EDİP, MUHTAR ADAYI OLDU Öte yandan 3 çocuk sahibi olan İ.K. ve A.K. çiftinin boşanma aşamasında olduğu öğrenildi. İ.K.'nin bir süre önce uzman çavuşluk görevinden ayrılıp, Süleyman Demirel Havalimanı'nda güvenlik görevlisi olarak çalıştığı, 2019 yılında yapılan seçimlerde muhtar adayı olmak için görevinden istifa edip, seçimi kaybettikten sonra ise güvercin besleme alışkanlığı yüzünden müstakil tek katlı bir evde ailesiyle yaşamaya başladığı belirtildi.
İstifa - 22.10.2020
İHH'dan Karadağ'daki huzurevine insani yardım
İHH'dan yapılan açıklamada, battaniye ve nevresim gibi çeşitli yardımlardan, huzurevinde kalan Boşnak, Sırp, Karadağlı ve Arnavutlardan oluşan 50 ihtiyaç sahibinin istifade ettiği aktarıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstifa Haberleri | İstifa Haber - Haberler - Sayfa 2 - İstifa haberleri, son dakika istifa haber ve gelişmeleri burada. Bugün yeni parti için yola çıkacak Sarıgül'den Cumhur İttifakı'na mı katılacaksınız? sorusuna yanıt.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 13:48:04. #1.15#
title