İstifa Eden Lübnan Başbakanı Hariri, Suudi Arabistan'a Neden Gittiğini Açıkladı

İstifa Eden Lübnan Başbakanı Hariri, Suudi Arabistan'a Neden Gittiğini Açıkladı

Suudi Arabistan'da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, rehin tutulduğu iddialarını yalanlayıp, bölgesel konuları istişare etmek için Suudi Arabistan'da bulunduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan'da istifa eden ve ülkesine dönmeyen Lübnan Başbakanı Hariri, attığı tweet'le, Suudi Arabistan'da esir olduğu yönündeki iddaların gerçeği yansıtmadığını, Lübnan'ın geleceği ve bölgesel konuları ele almak için burada bulunduğunu açıkladı.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ziyareti sırasında görevinden istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, neden istifa ettiği ve Suudi Arabistan'da zorla alınkonulduğuna dair spekülasyonlara neden olmuştu.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Hariri, bölgesel konular Lübnan'ın geleceğini tartışmak için Suudi Arabistan'da kaldığını söyledi.

FRANSA'YA GİDİP ÜLKESİNE GERİ DÖNECEK

Lübnan Dışişleri Bakanı Gebran Bassil Moskova'da yaptığı açıklamada, 4 Kasım'da başbakan olarak ziyaret ettiği Riyad'da istifa eden ve sonrasında Lübnan'a dönmeyen Saad Hariri'nin Fransa'ya yaptığı ziyaretin güvenli bir şekilde Beyrut'a geri dönmesi amacını taşıdığını söyledi.

Bassil, Lübnan'ın her türlü dış müdahale girişimlerine cevap vereceğini, bağımsızlıklarının satılık olmadığını söyledi.