İşte Sümeyye Erdoğan'ın Görevi

İşte Sümeyye Erdoğan'ın Görevi

Haber.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları'nın Abdi İpekçi Spor salonundaki kongresine canlı yayınla katıldı.

İşte Sümeyye Erdoğan'ın Görevi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları'nın Abdi İpekçi Spor salonundaki kongresine canlı yayınla katıldı. Doktorları dinlenmesini istediği için Başbakan, kongreye gidemedi. Onun yerine Başbakanın Üsküdar Kısıklı'daki evine canlı yayın aracı geldi. Saat 14: 00'de başlayan kongrede Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşma yaparken, Başbakan Erdoğan da evinde konuşmasına hazırlandı. Başbakanın konuşmasından önceki hazırlıkları kameraya yansıdı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Başbakan Erdoğan'ın yanından ayırmadığı ve yardımcım diye nitelediği kızı Sümeyye Erdoğan'ın babası için nasıl çalıştığı kameraya yansıdı. Tele konferans yoluyla kongrede yapacağı konuşmasını gözden geçiren Başbakan Erdoğan, bazı bölümleri düzeltti. Yardımcılarından kalem isteyen Erdoğan, metinde değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler de kamera yansıdı.

KIZINDAN KİTAP İSTEDİ

Konuşmasına az bir süre kala Başbakan Erdoğan yanında bulunan kızı Sümeyye Erdoğan'dan Necip Fazıl Kısakürek'in Çile istedi. Başbakan kızı Sümeyye Erdoğan'a,"Kızım aşağıdan şu Çile'yi getirsen de üstadın o gençlik şeyi varya ", diye seslendi. Sümeyye Erdoğan da babasına"Gençliğe hitabe mi ?" diye sordu. Başbakan Erdoğan'ın evet demesi üzerine, Sümeyye Erdoğan kitabı babasına getirdi. Kitapla birlikte babasına bir de tablet bilgisayar getiren Sümeyye Erdoğan babasıyla birlikte son hazırlıkları gözden geçirdi.

İŞTE BAŞBAKANIN DİKKATİ

Konuşma için geri sayım yapılırken Başbakan Erdoğan'ın dikkati ve hafızası da kameralara yansıdı. Bir kaç dakika önce Yusuf adlı yardımcısından kalem isteyen Başbakan, kalemi geri verirken,"Kalem Yusuf'un diye hatırlatmada bulunmayı ihmal etmedi. Başbakan Erdoğan kısa bir süre sonra da kongreye tele konferans yoluyla bağlandı.