İşte Motosiklet Tutkununun Ölüm Anı
Haberler » Güncel » Haber

İşte Motosiklet Tutkununun Ölüm Anı

İzmir'de dün bir kişinin ölümüyle sonuçlanan motosiklet kazası güvenlik kameralarına yansıdı.

İşte Motosiklet Tutkununun Ölüm Anı

Pınarbaşı semtindeki yarış pistinde Vecihi Erkin Korkmaz'ın (50) kullandığı 34 FV 122 plakalı motosiklet Egem virajında kontrolün yitirilmesi sonucu pistten çıkarak, park halindeki 35 AH 9353 plakalı minibüse çarpmış, kazada Korkmaz hayatını kaybetmişti. Kaza anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Ülkü Yarış Pisti'nin işletmecisi Ümit Ülkü, kazanın pistin eksikliğinden kaynaklanmadığının, kamera kayıtlarından açıkça görüldüğünü savundu. Yerli sporcuların en fazla kullandığı İzmir Ülkü Yarış Pisti'nin tüm güvenlik standartlarına sahip olduğunu anlatan Ülkü, dünkü kazanın kendilerini çok üzdüğünü, kazanın ardından uzmanlarla birlikte kamera kayıtlarını inceleyerek, olası nedeni saptamaya çalıştıklarını söyledi.

Ülkü, dünkü kazanın yarış pistlerinde rastlanan "normal bir kaza" olmadığını, normalde motosikletlerin hızlarını saatte 40 kilometreye kadar düşürdükleri düzlükte, hızını düşürmeyen motosikletin pistin dışına çıkarak, kenarda bulunan servis aracına çarptığını ifade etti.

Kamera kayıtlarında motosikletin hız kesmediğinin açıkça görüldüğünü, fren izine rastlanmadığını kaydeden Ülkü, "Kaza pistin eksikliğinden kaynaklanmıyor, bu kamera kayıtlarından da açıkça görülüyor. Kazanın gaz kilitlenmesi ya da bir sağlık sorunundan kaynaklanmış olma ihtimalini düşünüyoruz. Bu pisti tanıyan, virajı da iyi bilen bir sporcumuzdu. Motosikletin yoldan çıktığı bölüme saatte 200 kilometre hızla girmek akıl mantık işi değil" dedi.

Korkmaz'ın cenazesi yakınları ve arkadaşları tarafından İzmir Adli Tıp Kurumundan alındı. Minibüsü oraya koyanlardan davacı olduklarını belirten arkadaşları suçluların cezalandırılmasını istedi.

Vecihi Erkin Korkmaz'ın cenazesi, Aliağa Merkez Camisinin bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından Belediye Kabristanlığı'na defnedildi.