İşte MHP'nin Ankara Adayı

İşte MHP'nin Ankara Adayı

MHP Genel Merkezi, Belediye Başkan Adaylarını Belirledi.

İşte MHP'nin Ankara Adayı

MHP Genel Merkezi, belediye başkan adaylarını belirledi. Buna göre, Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. MHP İzmir için MHP İzmir İl Başkanı Musavat Dervişoğlu'nu aday gösterirken İstanbul için henüz bir isim açıklanmadı.

MHP'den yapılan açıklamaya göre 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday olmak için başvuranlarla ilgili Genel Merkez'de oluşturulan ve çalışmalarını sürdüren Ön Değerlendirme Kurulu'nun yaptığı incelemeler Başkanlık Divanı'nda ele alındı. Başkanlık Divanı, bazı illerdeki adayları belirledi ve kamuoyuna duyurdu. Diğer illerdeki adaylarla ilgili değerlendimeler devam ediyor.

MHP'de adaylığı kesinleşenler ve seçim çevreleri şöyle: Hayrettin Barut(Afyonkarahisar), Mansur Yavaş(Ankara), Köksal Akalın(Artvin), İsmail Ok(Balikesir), Mustafa Ramazan(Bolu), Orhan Akın(Burdur), Mehmet Gazioğlu(Bursa), Rıdvan Uz(Çanakkale), Bekir Soyocak(Çorum), Ali Kara(Giresun), Mustafa Canlı(Gümüşane), Musavat Dervişoğlu(İzmir)Turhan Topçuoğlu(Kastamonu), Enver Toçoğlu(Sakarya), Selahattin Gülay(Zonguldak), Ramazan Kaşlı(Aksaray), İsmet İlmi Hatipoğlu(Karaman), Cemal Akın(Bartın), Murat Sarısoy(Yalova), Rafet Vergili(Karabük), Hasan Mısırlıgil(Kilis). (CİHAN)