İşte Ladin'e Operasyonun Similasyonu

İşte Ladin'e Operasyonun Similasyonu

İşte SEAL timlerinin gerçekleştirdiği Ladin oparasyonunun hazırlanan simülasyon görüntüsü

İşte Ladin'e Operasyonun Similasyonu

LADİN'İN KIZINDAN ŞOK İDDİA

El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in ABD tarafından nasıl öldürüldüğü henüz netleşmemişken, El Arabia televizyonu Bin Ladin'in kızının ifadelerine yer verdi. Buna göre, Bin Ladin sağ olarak ele geçirilmiş ve sonra başından vurarak infaz edilmiş. ABD ordusu ise Bin Ladin'in çatışma sırasında öldüğünü duyurmuştu.

ABD'NİN SİMÜLASYONUNDA TESLİM OLUP OLMADIĞI ANLAŞILMIYOR

Pakistan'da ABD ordusunun özel SEAL timlerinin gerçekleştirdiği Usame Bina Ladin oparasyonunun hazırlanan simülasyon görüntüsü basına dağıtıldı. Görüntülerde operasyonun ne şekilde yapıldığı ve baskında yaşanan çatışmanın şekli simüle edilmiş.

CIA'DAN GÖZDAĞI

Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) Başkanı Leon Panetta, El Kaide'nin başına Usame bin Ladin'in yerine geçecek ismin ABD'nin bir numaralı düşmanı olacağını söyledi.

Panetta, CBS televizyonuna verdiği demeçte, terör örgütünün iki numarası Mısırlı Eymen El Zevahiri'nin büyük olasılıkla Bin Ladin'in yerine geçeceğini, ancak El Kaide liderinin öldürüldüğü operasyonun ardından büyük olasılıkla kendi güvenliğinin derdine düşeceğini belirtti.