İşte Küçük Berat'ın İnanılmaz Yürüyüşü
Haberler » Güncel » İşte Küçük Berat'ın İnanılmaz Yürüyüşü - Haber

İşte Küçük Berat'ın İnanılmaz Yürüyüşü

3 Yaşında, En Sık Ormanda Bir Gece Geçirdi... Kilometrelerce Yol Katetmiş.

İşte Küçük Berat'ın İnanılmaz Yürüyüşü

3 yaşında, en sık ormanda bir gece geçirdi... Kilometrelerce yol katetmiş. Bu şaşırtıcı yolculuğun harita üzerindeki görüntüsü göreni daha da şaşırtıyor.

Şile'nin Oruçoğlu köyü'ne annesi ile birlikte gelen 3 yaşındaki Berat Coşkun, önceki gün kaybolmuştu. Yaklaşık 28 saat sonra bulunan Berat'ın Oruçoğlu köyü'nden Akpınar mevkine kadar yürüdüğü ortaya çıktı. Berat'in bulunduğu yere bugün köylülerle birlikte haberciler de gitti. Berat'ın ormanın derinliklerinde killli bir zeminden geçerken bıraktığı ayak izleri hala duruyor. Bu izler dün onu arayanlar için önemli bir ipucu olmuştu. Berat'ı ilk olarak görenlerden biri olduğu söyleyen vatandaş o anı anlattı. 3 yaşında bir çocuğun çok sık ormanlık alandaki yolculuğu harita üzerinde göreni daha da şaşırtıyor. Berat'ın son olarak görüldüğü köy meydanı ile bulunduğu yer arasında önemli bir mesafe var. Bu mesafenin kuş uçuşu tam 2.9 kilometre üstelilk tamamen ormanla kaplı tek bir yerleşimin bile olmadığı bir alan. 170 metre yükseklikte korulu Oruçoğlu köyünden kaybolan Berat'ın bulunduğu yerin yüksekliği 122 metre. Ancak iki nokta arasında zaman zaman 200 metreyi aşan yükseltili bölgeler var.

Küçük Berat'ı uzun aramalardan sonra bulan AKUT ekibinde görevli Selçuk Yeniçeri ise "Bölgeyi çizip ekiplere ayrılarak aramalara başladık. Arama gruplarında askerler ve sivil savunma ekipleri vardı. Öğlene kadar sonuç alamadık öğleden sonra bölgeyi genişlettik. İkinci aramada bölgede çocuğun elbiselerine ulaştık ve birebir uyuştuğunu gördük. Patika yol üzerinde çamurlu bir alanda elbiseler bulundu" dedi.

Berat'ı bir ağaç altında bulan Jandarma Komando Mehmet Coşkun'da, küçük Berat'ı ziyaret etti. İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu ile birlikte küçük Berat'ı ziyaret eden er Coşkun, beresini, Berat'a hediye etti.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler