İşte Haftasonu Kayak Yapılacak Üç Adres

İşte Haftasonu Kayak Yapılacak Üç Adres

Yurt genelinde kar yağışlarının başlamasıyla kış turizmi merkezleri sezonu açtı.

İşte Haftasonu Kayak Yapılacak Üç Adres

Yurt genelinde kar yağışlarının başlamasıyla kış turizmi merkezleri sezonu açtı. Haftasonunu kış sporlarına ayırmak isteyenler için en uygun üç adres.

Kayak yapmayı sevenler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre bölgelerdeki kar kalınlık oranları da kayak yapmaya elverişli hale geldiğini gösterir oldu. Bölgelerde kayak yapmaya uygun kar kalınlığının bulunması, kış tatilini bekleyenleri harekete geçirdi. Kayak takımını alan vatandaş yollara düştü. Batı da Kartepe ve Kartalkaya Doğuda Palandöken kayak severlerin uğrak yeri oldu. Kaymayı bilmeyenler için başlangıç seviyesinde kayak eğitimleri veriliyor. Snowboard yapmak istemeyen kişiler ise trekking yaparak veya eline kahvesini alarak manzaranın keyfini çıkarabiliyor.Kış için hazırlıklarını tamamlayan kayak merkezleri tatilcileri bekliyor.

KARTEPE

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden Kartepe 70 cm ile kar kalınlığının en yüksek olduğu bölge. İstanbul'a yaklaşık 125km uzaklıkta olan Kartepe'de haftasonu itibariyle pistler açılıyor. Hafta sonu bölgede hava durumu tahminleri ise şöyle: Cumartesi çok bulutlu -2 derece, Pazar az bulutlu -1 derece.

KARTALKAYA

Akabinde Bolu'ya bağlı Kartalkaya 50cm kar kalınlığı ile ikinci kayak merkezi olmakta. Bölge Cumartesi günü kar yağışlı -10, Pazar günü az bulutlu -9 derece.

PALANDÖKEN

Kış turizminin önemli adreslerinden biri olan Erzurum Palandöken'de ise kayak sezonu meşalelerle açıldı. sezonu açıldı.

ULUDAĞ

Kayak denilince en popüler adreslerden biri olan Uludağ'da ise kayak sezonu 15 Aralık Perşembe gününden itibaren açılması planlanıyor. - İSTANBUL