İşte Erdoğan'ın Asker ve Parti Kapatma Yorumu

İşte Erdoğan'ın Asker ve Parti Kapatma Yorumu

Erdoğan, Cheney'in Türkiye'den Afganistan İçin Türkiye'den Ek Asker Talebi Gelmediğini Açıkladı. Erdoğan, Parti Kapatmayı Zorlaştıracak Yasal Değişiklik Hakkında da Şunları Söyledi:

İşte Erdoğan'ın Asker ve Parti Kapatma Yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in Türkiye'den Afganistan için Türkiye'den ek asker talebi gelmediğini belirterek, "Böyle bir talep olmamıştır. İnşallah kayıtlarınıza böyle girer ve bundan sonra bunun üzerinde tekrar spekülasyonlar olmaz" dedi.

-"BÖYLE BİR TALEP GELMEMİŞTİR"-

Başbakan Erdoğan, Bosna-Hersek'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in Afganistan için Türkiye'den ek asker talebi olup olmadığını sorulması üzerine, Erdoğan, "Bunun cevabını daha önce verdiğimiz halde inanılmadı. Böyle bir talep olmamıştır. İnşallah kayıtlarınıza böyle girer, bundan sonra bunun üzerinde tekrar spekülasyonlar olmaz" dedi.

-"HİÇBİR ZAMAN GERİLİMİN TARAFI OLMADIK"-

Erdoğan parti kapatmayı zorlaştıracak anayasal düzenleme planlanıp planlanmadığı ve mutabakat olmazsa değişikliği referanduma götürmeyi düşünüp düşünmediklerinin de sorulması üzerine, yasama organının sahip olduğu hakları her zaman için yerine getireceğini söyledi. Şu anda böyle bir adımın atılıp atılmayacağını ilerleyen günlerin göstereceğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:


"Şu anda arkadaşlarım çalışmaların içerisindedir. Bu çalışmalar sürmektedir. Temennimiz odur ki ülkemiz terörle yoğun bir mücadeleyi verdiği böyle bir dönemde, ekonomide ciddi sıçramaların yapıldığı böyle bir dönemde hala bu tür durumlarla karşı karşıya kalmasın. Ama, her zaman bir şeyi söylüyorum, bizler, Ak Parti iktidarı olarak, ülkemizde hiçbir zaman gerilimin tarafı olmadık, yine olmayacağız. Biz, vatandaşımızın imkanlarını nasıl artıralım, bunun gayreti içinde olduk. Vatandaşımızın mutluluğunu, huzurunu nasıl artıracağız, hep bunun gayreti içinde olduk. Bundan sonra da bunun gayreti içinde olmaya devam edeceğiz."


Erdoğan, Balkanlar gezisi hakkında da bilgi verdikten sonra ANA uçağı ile Bosna-Hersek'e hareket etti. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ile bazı bakanlar da eşlik etti. (ANKA/SON)


(HM/ZG)