İşte Bizimkiler!

İşte Bizimkiler!

Türkiye'nin It Gırsl'leri Yani Şey Kızları Belirlendi ve Onları Nasıl Tanıyacağınıza Dair İpuçları Verildi!

İşte Bizimkiler!

TÜRKİYE'NİN IT GIRSL'LERİ YANİ ŞEY KIZLARI BELİRLENDİ VE ONLARI NASIL TANIYACAĞINIZA DAİR İPUÇLARI VERİLDİ!

Her şey 1900'lü yıllarda başlar... Erotik kadın romanları yazarı Elinor Glyn, takip eden yüzyıl boyunca dillerden düşmeyecek bir kavram yarattığını bilmeden bir başlangıca imza atar: 'It girl'. Glyn'in 'It' adlı kısa romanında tarif ettiği bu kadın tipi; cinsel çekiciliğini avangard tarzla birleştiren kadındır. Glyn, senaryosunu kendi yazdığı aynı adlı filmle, bu imajı Clara Bow'a yakıştırır; böylece ilk 'it girl' doğar... 'It girl'ün bugünkü en iyi örneklerinden biri, Hilton oteller zincirinin varisi Paris Hilton... Öyle ki, siz giyecek bir şeyler almak için son moda elbiseler ararken, o moda yaratacak ayakkabılarıyla ortaya çıkmıştır bile. Mankendir, oyuncudur, şarkıcıdır, açılışlara katılıp astronomik ücretler alır, ikondur. Özel bir 'şey'dir. Öte yandan tam olarak bir 'şey' de değildir. İşte 'it girl' böyle bir şeydir...

'Şey kızları' nasıl tanırsınız?

* Bir 'şey kızı' olmak için doktor, mühendis ya da öğretmen olmaya gerek yok. Çünkü onlarda farklı dallardan, her 'şey'den biraz var. Oyuncu, manken, stilist, şarkıcı, yazar!

* Yaz kış stiletto (ince topluklu açık ayakkabı) giyerler.

* Kışın Nişantaşı'nda yazın Bodrum'da görüntülenir ya da yaşarlar.

* Sokakta ellerinde alışveriş torbası ya da cep telefonu ile görülürler.

* Modayı takip etmezler, çünkü onlar moda yaratırlar!

* 'Yazın en bronzu' unvanı hep onların olsun isterler.

* Minik köpekleriyle poz vermeyi severler.

* En üst kademeye çıktıklarında oyuncak bebekleri yapılır. Lindsay Lohan, Paris Hilton gibi!

* Aşırı kilo kaybı nedeniyle sürekli hastalanırlar.

* Dergilerin 'en seksi kız' listelerinde isimleri geçer.

* Objektifler onları, onlar da objektifleri çok sever. Her zaman yaptıklarıyla ya da 'yapmadıklarıyla' sayfa başlarını tutarlar. Bunun için yeni bir kare fotoğrafları yeter!

Türkiye'nin Ünlü 'Şey Kızlar'ı

Süreyya Yalçın: Babası Forbes zenginler listesine girebilen 21 Türk'ten biri. Şaşaalı düğünü, köpeğine taktığı milyarlık toka ve teknesine botla falcı getirmesi; 'Yerli Paris Hilton' lakabını almasını sağladı.

Berrak Tüzünataç: Arkadaşı için gittiği bir stüdyoda, fotoğrafları çekilince 'şey kızı' olma hikayesi başladı. Oyunculuğu denedi, moda çekimleri ve sunuculuk yapıyor.

Melisa Mızraklı: Modacı Esin Maraşlıoğlu'nun kızı. Modacı olma yolunda... Neslişah Alkoçlar: Hülya Koçyiğit'in torunu. Süreyya Yalçın'ın tahtını alacağı iddiaları var. Milli snowboard'cu ve AIDS kampanyaları düzenliyor.

Helin Avşar: Hülya Avşar'ın kardeşi. Modacılığa merak saldı, oyunculuğu denedi, yakında bir albüm çıkaracak!