Hollanda Basını: Dick Advocaat Önümüzdeki Sezon Fenerbahçe'de Olmayacak

Alanyaspor maçının ardından ayrılık sinyalleri veren Dick Advocaat için haber yapan Hollanda basını, tecrübeli hocanın yardımcılarıyla birlikte sezon sonu görevini bırakacağını yazdı.

Hollanda Basını: Dick Advocaat Önümüzdeki Sezon Fenerbahçe'de Olmayacak

Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan ve sarı-lacivertlilerin yeni kontrat önerdiği Dick Advocaat'ın son kararını Hollanda basını duyurdu.

YARDIMCILARINI DA ALIP GİDİYOR

Hollandalılar, Dick Advocaat'ın sezon sonunda yardımcıları Mario Been ve Cor Pot ile birlikte takımdan ayrılacağını yazdı. Fenerbahçe'nin de konu ile ilgili kısa süre içinde bir açıklama yapacağı kaydedildi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Alanyaspor'u 3-2 mağlup ettikleri maç sonrasında basın toplantısında, "Geleceğimle ilgili kararımı aldım ve yönetime de bildirdim. Bunu onların açıklaması daha doğru olur" ifadelerini kullanmıştı.

MAÇ BAŞINA 1,93 PUAN

Devre arasında istediği transferlerin gerçekleşmemesi nedeniyle sorun yaşayan Advocaat, basın toplantılarında da sürekli oyuncularının performansını eleştirerek dikkatleri üzerine çekti.

Fenerbahçe'nin başında 42 maça çıkan deneyimli hoca, 23 galibiyet, 12 beraberlik ve 7 mağlubiyetlik bir performans sergiledi ve maç başına 1,93 puan topladı.

(Sporx.com)