İstanbulspor'da Şike İddiaları

İstanbulspor'da Şike İddiaları

Bank Asya 1. Lig Takımlarından İstanbulspor'da, İki Oyuncunun, 5-0 Yenildikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Maçında Şike Yaptığı İddia Edildi.

İstanbulspor'da Şike İddiaları

Bank Asya 1. Lig takımlarından İstanbulspor'da, iki oyuncunun, 5-0 yenildikleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında şike yaptığı iddia edildi.

Bir spor programına katılan İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu, "5-0 yenildiğimiz Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında iki oyuncumuz şike yaptı" dedi.

Sarıalioğlu, şikede adı geçen oyuncuların stoper Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil olduğunu ifade ederek, "Mağlup olduğumuz maçın ardından futbolcu arkadaşlarımız bize bir dilekçe ile başvurarak, bu iki oyuncumuzun şike yaptığını ve bunu kanıtlayabileceklerini söyledi. Biz de bunu araştırdık. Bu iki futbolcu, diğer arkadaşlarına da şike teklif etmiş" diye konuştu.

Programa canlı yayında telefonla bağlanan İstanbulsporlu futbolcu Hakan Korkmaz ise iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Gaziantepspor Büyükşehir Belediyespor Kulübü Asbaşkanı Ünsal Göksen de programa bağlanarak "Başkanın söylemleri bizi ilgilendirmiyor. Bunlar tamamen iç meseleleri. Bizim tek istediğimiz bu işlerden bizleri tenzih etsinler. Kendisi ile futbolcuları arasında olan olay bizi ilgilendirmiyor" dedi.