İstanbul: Yeni Chevrolet Captiva Ve Epica Özel Tanıtım Günleri Başladı

5 Ağustos - 30 Eylül 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yeni Chevrolet Captiva ve Epica özel Tanıtım günleri ile otomobilseverler, Chevrolet markasının uzun süredir sabırsızlıkla beklenen modellerini daha yakından tanıma olanağına kavuşacak.

İstanbul: Yeni Chevrolet Captiva Ve Epica Özel Tanıtım Günleri Başladı

5 Ağustos - 30 Eylül 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yeni Chevrolet Captiva ve Epica özel Tanıtım günleri ile otomobilseverler, Chevrolet markasının uzun süredir sabırsızlıkla beklenen modellerini daha yakından tanıma olanağına kavuşacak.

5 Ağustos tarihinde başlayacak olan Yeni Chevrolet Captiva ve Epica Özel Tanıtım Günleri ile Türkiye'nin tüm dört bir yanına yayılmış olan Chevrolet bayiliklerinde, yepyeni iki model görücüye çıkıyor. 30 Eylül 2006 tarihine kadar bu yeni Chevrolet'nin iki modeli yapılan plana uygun olarak bayilere gelen tüm müşterilerce incelenebilecek. Yeni Chevrolet Captiva ve Epica özel tanıtım günlerinin hangi tarihlerde hangi bayide yapılacağı www.chevrolet.com.tr adresinde yer alıyor.

SUV kullanıcılarının ihtiyaçları göz önüne alınarak özel olarak hazırlanan Yeni Captiva, Türkiye pazarına iki litrelik 150 hp common rail turbo dizel VGT (değişken geometrili turbo şarj) ile ekim ayında sunulacak. İleri teknoloji ürünü bu motor, kullanıcısına dinamik sürüş performansını en iyi şekilde sunuyor. Captiva aynı zamanda Chevrolet'nin Elektronik Denge Kontrol Programı'nı (ESP) standart olarak sunulan ilk modeli olacak. Yeni Captiva'nın, etkileyici tasarım ve yüksek kaliteli malzemelerden oluşan geniş, ferah ve rahat iç mekanı onu sınıfında farklılaştırıyor. Yeni Chevrolet Captiva'nın boyutları 4.635/1.850/1.755 mm (uzunluk/genişlik/yükseklik) olup dingil mesafesi 2.705 mm. Yeni Captiva, 7 veya 5 koltuklu olarak piyasaya sunulacak.

Yeni Captiva'da 4x4 sistemi, sadece gerektiğinde sürüş koşullarına bağlı olarak devreye girme özelliğine sahip. Sistem, aynı zamanda ESP ve ABS sistemleri ile de kendiliğinden devreye girerek aracın sürücü tarafından kontrolünün artmasını ve sonucunda daha güvenli bir sürüşü garanti ediyor. ESP sistemine entegre edilmiş HBA (Hidrolik Fren Yardımı-Hydraulic Brake Assist), HDC (Yokuş İniş Kontrolü-Hill Descent Control) ve ARP (Devrilmeye Karşı Koruma-Anti-Rollover Protection) gibi ek fonksiyonlar bulunuyor. 70 yıllık Chevrolet SUV tecrübesi ile üretilen Yeni Chevrolet Captiva sınıfında bütün dengeleri değiştirmesi bekleniyor. Yeni Captiva, genlerinde taşıdığı Chevrolet ruhunu en iddialı şekilde yollara taşımak için showroomlarda yer alacağı günleri bekliyor.

Chevrolet'in Türkiye dahil Avrupa'nın üst sınıf otomobili segmentinde iddialı bir konuma gelmek üzere tasarladığı, bir diğer yeni modeli olan Epica 4805 mm uzunluğa sahip ve sessiz ve yumuşak bir sürüş sağlamak için özel olarak üretilmiş enine doğru yerleştirilen tek sıralı 6 silindir ve 24 valfli motoru ile ekim ayında piyasaya sunulacak. Epica'yı 1.8 saniyede sıfırdan 100 km/saat'e çıkaran 2.0 litre motorun standart olarak 5 ileri düz vitesi ve 5 ileri otomatik vites seçenekleri bulunuyor.

Yeni Epica'da ekipmanlar üst sınıf seviyesindeki araçlar ile ilgilenen müşterilerin beklentilerini fazlası ile karşılayacak düzeyde. Çekici iç mekanda, geniş yuvarlak gösterge paneline sahip ergonomik olarak tasarlanmış sürücü bölmesi, sürücü için hayatı kolaylaştırmasının yanı sıra daha konforlu bir sürüş sunuyor. Yeni Epica'da 8 yönlü elektrikli sürücü koltuğu, elektrikli ön ve arka camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, termal yalıtımlı camlar, klima ve MP3 özellikli 6lı CD calar ses ünitesi gibi özelliklerin üzerine deri döşeme, elektronik kontrollü otomatik klima, sürücü ve yolcular için ısıtmalı koltuklar, cruise control, otomatik çekiş kontrolü (Traction Control) ve arka park sensörü gibi çok sayıda ilave konfor ve güvenlik özelliği bulunuyor. 5 kollu hafif alaşımlı jantlar da Epica'nın standart özellikleri arasında (215/50 R17lastik).

Kaynak: İHA