İstanbul Üniversitesi İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu...

İstanbul Üniversitesi İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu...

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri 40 Ayrı Dalda "2009 Yılının Başarılı İletişimcileri"ni Belirledi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Ödülleri Sahiplerini Buldu...

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri 40 ayrı dalda "2009 Yılının Başarılı İletişimcileri"ni belirledi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi 60. yılına özel kutlamalar çerçevesinde 2009 yılının başarılı iletişimcilerini seçti.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde gerçekleştirilen törende, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından, 40 ayrı kategoride, "2009 Yılının Başarılı İletişimcileri" ödüllerini aldı. Ekonomiden siyasette, spordan sanata; basın, görsel medya ve sinema dünyasının ünlü ve başarılı isimlerinin ödüllerini almak üzere katıldığı törende sektör duayenleri, akademisyenler ve eski mezunlar bir araya geldi. Ödül töreninde ayrıca "Yılın Genç İletişimcileri", "Yılın Özel Ödülü" ve "Yılın Onur Ödülü" olmak üzere üç kategori dışı ödül de sahiplerini buldu.

EN BAŞARILI KANAL VE PROGRAMCILARI

En başarılı TV kanalı 'Kanal D', Kanal D adına ödülü izleyici temsilcisi Özlem Asmas aldı. En başarılı tematik TV kanalı 'NTV', en başarılı haber bülteni 'Star Ana Haber', en başarılı ana haber bülten sunucusu 'Show Tv' adına Ali Kırca, en başarılı haber programı CNN Türk'te yayınlanan 'Beş N Bir K', en başarılı söyleşi programı 'Medya Kralı', en başarılı eğitim programı Habertürk TV'de yayınlanan 'Üniversite Medya', en başarılı müzik ve eğlence programı Kanal D'de yayınlanan 'Beyaz Show', en başarılı kültür sanat programı NTV'de yayınlanan 'Gece Gündüz', en başarılı spor programı Lig Tv'de yayınlan 'Maraton' progarım oldu. Maraton adına ödülü Şansal Büyüka aldı. En başarılı spor programı TRT'de yayınlanan 'Satadyum', en başarılı Tv dizisi 'Bu Kalp Seni Unutur mu? ', en başarılı tartışma programı Kanal D'de yayınlanan 'Abbas Güçlü ile Genç Bakış' oldu.

EN BAŞARILI SİNEMA FİLMLERİ VE OYUNCULARI

En başarılı sinema filmi 'Vavien' seçilirken ödülü Engin Günaydın aldı. Yağmur ve Durul Taylan, 'Vavien' filmi ile en başarılı sinema yönetmeni seçilirken, 'Vavien"de oynayan Binnur Kaya en başarılı kadın oyuncu seçildi. En başarılı erkek oyuncu '11'e 10 kala' filmi ile Nejat İşler ve en başarılı senarya yazarı ödülüne 'Karanlıktekiler' filmi senaryosu ile Çağan Irmak seçildi. Irmak'ın törenine işleri nedeniyle katılamadığı belirtildi.

EN BAŞARILI GAZETE

En başarılı gazete 'Hürriyet' adına Serdar Devrim, en başarılı gazete 'Habertürk', en başarılı ekonomi köşe yazarı 'Miliyet' gazetesi yazarı Meral Tamer, en başarılı kültür sanat köşe yazarı 'Hürriyet' yazarı Hakkı Devrim, en başarılı spor köşe yazarı 'Miliyet' yazarı Rıdvan Dilmen, en başarılı aktüalite köşe yazarı 'Hürriyet' yazarı Kanat Atkaya, en başarılı araştırma röportaj köşe yazarı 'Milliyet' yazarı Devrim Sevimay, en başarılı sosyal sorumluluk kampanyası 'Baba Beni Okula Gönder' ile 'Milliyet' yazarı Meral Tamer seçildi. En başarılı politika köşe yazarı seçilen 'Hürriyet' yazarı Yılmaz Özdil törene katılamadı. En başarılı kültür sanat dergisi ise 'Milliyet Sanat' seçildi.

EN BAŞARILI RADYO VE PROGRAMCILARI

En başarılı radyo istasyonu Power FM, en başarılı radyo programı Alem FM. En başarılı haber ajansı seçilen 'Anadolu Ajansı' adına ödülü Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi aldı. 'Özel ödül' Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç'e verilirken 'Onur ödülün'e ise yakın zamanda hayatını yitiren Ünsal Oskay layık görüldü.

GENÇ İLETİŞİMCİLER

Genç İletişimciler ödüllerini ise, Mesut Genç, Görkem İldaş Işılıpınar, Şebnem Doğan, Tuncay Mollaveisoğlu, Barış Çimen, Yağız Şenkal, Oğuz Karaali, Açıl Sezen, Umay Aktaş ve Fatih Doğan aldı.

Kaynak: DHA