İstanbul'un Parlak Işıkları İngiliz Basınında

İstanbul'un Parlak Işıkları İngiliz Basınında

İstanbul'un Parlak Işıkları İngiliz Basınında
ANKA - Haberler | Dünya

The Telegraph, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

The Telegraph, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, İstanbul'da Osmanlı camisinin gölgesinde nargile içmeyi, boğazdaki gece kulüplerinde dans ederek bir kokteyle serinlemeyi, pahalı bir Türk halısı için pazarlık etmeyi ya da Sultan Ahmet Cami'nin içinde zarif çinilere bakmayı tavsiye etti İstanbul en çekici yanlarıyla yabancı basında yer aldı. The Telegraph gazetesi, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, İstanbul'da Osmanlı camisinin gölgesinde nargile içmeyi, boğazdaki gece kulüplerinde dans ederek bir kokteyle serinlemeyi, pahalı bir Türk halısı için pazarlık etmeyi ya da Sultan Ahmet Cami'nin içinde zarif çinilere bakmayı öneriyor.

İngiliz The Telegraph gazetesi, İstanbul'un en iyi otellerini, barlarını, dükkanlarını ve restoranlarını anlattığı haberinde, İstanbul'un kuşkusuz Londra, New York ve Paris gibi dünya'nın en muhteşem şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Asya ve Avrupa'yı ayıran boğaz köprüsünün her iki tarafının da şahane bir şekilde durduğu belirtilerek, Asya yakasındaki eski bölgelerdeki kubbeler ve minareler, dar Arnavut kaldırımlı sokaklar ve ahşap evler vurgulanıyor.

Ayrıca güneyde, Marmara Denizi'nin mavi sularının davetkar bir şekilde parladığı, kuzeyde ise Haliç'in zarif kıvrımının karşısında Beyoğlu'nun eğlence bölgesinin parlak ışığının titrediği belirtiliyor.

-"İSTANBUL MANHATTAN'A BENZİYOR"-

İstanbul'un 15 milyonluk nüfusuyla yükselen bir "mega şehir" olduğu ifade edilen haberde, İstanbul'un Manhattan'a benzediği vurgulanarak, Osmanlı camisinin gölgesinde nargile içmenin ve feribotla Asya yakasına geçip İstanbul Modern'de çağdaş sanatlara hayran kalındığı ifade ediliyor.

Öte yandan, boğaza bakan gece kulüplerinde dans ederek ve manzaraya hayran kalınarak bir kokteyle serinlenebileceği belirtilirken, pahalı bir Türk halısı için pazarlık etmek ya da Sultan Ahmet Cami'nin içinde zarif çinilere bakmak tavsiye ediliyor. - Ankara

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title