İstanbul: Türk Usülü Perhiz Yunanistan'a Haber Oldu

İstanbul: Türk Usülü Perhiz Yunanistan'a Haber Oldu

Ankara'da Sıfır Beden Olabilmek İçin Yapığı Perhiz Sonrası Sağlığını Kayberek Aşırı Kilo Veren Hatice Danacı, Yaşadıklarını Yunanistan Televizyonlarına Anlattı. Genç Kızın Perhiz Hikayesi, Yunan Kızlarına İbret Vesikası Olarak Sunuldu.

İstanbul: Türk Usülü Perhiz Yunanistan'a Haber Oldu

Ankara'da sıfır beden olabilmek için yapığı perhiz sonrası sağlığını kayberek aşırı kilo veren Hatice Danacı, yaşadıklarını Yunanistan televizyonlarına anlattı. Genç kızın perhiz hikayesi, Yunan kızlarına ibret vesikası olarak sunuldu.

Danacı'nın girdiği perhiz sonrası yaşadıkları, komşu ülke Yunanistan'da da haber konusu oldu. Benzer vakaların yaşandığı Yunanistan'da televizyoncular tekrar sağlığına kavuşan Hatice Danacı ile konuşabilmek için İstanbul'a geldi. Yunanlı gazeteciler, Danacı'nın başından geçenleri tek tek kendisinden dinledi ve röportajı da canlı olarak yayınladı. Hatice Danacı 'Manken Hastalığı' olarak bilinen ve kendisini 55 kilogramdan 20 kilograma kadar düşeren perhiz hikayesini Yunanistan televizyonuna tek tek anlattı. Sıfır beden olabilmek için yaptığı pehrizle sağlıksız şekilde kilo vererek aşırı derecede zayıflayan Hatice Danacı, tercüman eşliğinde Yunanistan televizyonunda nasıl kilo verdiğini anlattı. Danacı "Ben mankenlere özenip yanlış perhiz uygulamıştım. Bu nedenle 55 kilodan 20 kiloya düşerek sağlımı kaybetmiştim. Hiçbir şey yiyemiyordum. Hala kilolu olduğumu düşünüyordum. 2 aydır tedavi görüyorum. Şuanda 30 kiloya ulaştım. Herşeyi yiyebiliyorum artık. Doktorlar teşhis etti. Kimseye tavsiye etmiyorum. Yunanistan'da da bu tür vakalar oluyormuş bu nedenle beni yayına çıkardılar" dedi.

Özel JFK Hastanesi'nde görevli Psikiyatrist Dr. Öznur Oran, Danacı ile ilgili, "Şuanda psikolojik durumu iyi. Zayıflama düşüncesini kafasından atmış durumda. Normal hayatına dönüyor" dedi. Hastanede diyetisyen olarak görev yapan Aynur Kumsel ise, "2 ay önce bize gelmişti. Başarılı bir tedavinin sonunda 30 kiloya ulaştı. Hedefimiz eskisi gibi 55 kiloya ulaştırmak" dedi.

Aslen Ankaralı olan Hatice Danacı, aylar önce televizyon ekranlarında izlediği mankenlere özenerek sıfır beden olma arzusu içinde perhize girmiş ve ardınan rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Perhiz nedeniyle önce sağlığını ardından da kilosunu kaybeden Danacı, bir süre sonra hiçbir şey yememe olarak bilinen "Manken Hastalığı"na yakalandı. Durumun ciddiyeti üzerine ailesi tarafından ilk önce Ankara'da tedavi altına alınan Danacı, 2 ay önce İstanbul'a getirilerek Özel JFK Hastanesi'nde tedavi görmeye başladı. Perhiz öncesi 55 kilo alan Danacı, hastaneye getirildiğinde 20 kiloya kadar düşmüştü. Hastanede uygulanan tedaviyle eski sağlığına kavuşan Danacı, şimdi sağlığını korumak için çaba sarf ediyor.