İstanbul: Türk Böbrek Vakfı'nın Kampanyası'na Futbolculardan Destek

Fenerbahçe ve Beşiktaşlı Futbolcular, Türk Böbrek Vakfı'nın İftar Yemeğinde Bir Araya Gelerek, "Bir Işık da Sen Tut" Kampanyasına Destek Verdi.

İstanbul: Türk Böbrek Vakfı'nın Kampanyası'na Futbolculardan Destek

Fenerbahçe ve Beşiktaşlı futbolcular, Türk Böbrek Vakfı'nın iftar yemeğinde bir araya gelerek, "Bir ışık da sen tut" kampanyasına destek verdi.

Yeşilköy'deki Dürümcü Baba'da gerçekleştirilen iftar yemeğine Beşiktaş Kulübü Menajeri Ali Gültiken, futbolcular Mustafa Doğan, Ali Güneş, Ali Tandoğan, Gökhan Güleç ve Aydın Karabulut, Fenerbahçeli futbolcular Volkan Demirel, Uğur Boral, Önder Turacı ve Mehmet Yozgatlı, eski milli futbolcular Rıdvan Dilmen, Tanju Çolak, Cüneyt Tanman, Mehmet Özdilek, Semih Yuvakuran ve Uğur Tütüneker ile şarkıcı Hakan Altun katıldı.

Türk Böbrek Vakfı'nın "Bir ışık da sen tut" kampanyası çerçevesinde organ bağışının önemini gündemde tutabilmek için düzenlenen organizasyonda ünlü futbolcular böbrek hastası çocuklarla bir araya gelerek onlara moral verdi.

Sunuculuğunu ünlü şovmen Ceyhun Yılmaz'ın yaptığı gecede konuşan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Türkiye'de 40 bin böbrek hastasının bulunduğunu, 30 bin hastanın suni böbrek cihazına bağlı olduğunu, 9 bin hastanın da böbrek için beklediğini belirtti. Erk, "Türkiye, organ bağışı için duyulan desteği futbolla kazanabilir. Çünkü, Türkiye'deki futbol sevgisi hemen hemen hiçbir Akdeniz ülkesinde yok. Dolayısıyla, özellikle 3 büyük kulübümüzden bu konuda destek bekliyoruz" dedi.

Daha sonra söz alan Beşiktaş Kulübü İdari Menajeri Ali Gültiken, de çok anlamlı bir organizasyonda olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Bizler, bu okyanusta çok küçük bir damlayız. Ama yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman destek vermeye hazırız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından futbolculara kampanyaya desteklerinden dolayı madalya verildi. Fenerbahçeli futbolcuların madalyalarını Ali Gültiken verirken, Beşiktaşlı futbolcular ise madalyalarını Galatasaray'ın eski kaptanı Cüneyt Tanman'ın elinden aldı.

Madalya törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan futbolculardan Mustafa Doğan, bu tür organizasyonlarda bulunmaktan keyif aldıklarını ifade ederek, "Fakat, bu organizasyonlar sadece ramazan ayı veya önemli günlerle sınırlı kalmamalı. Bu kampanyalara sürekli destek olunması gerekiyor. Türk Böbrek Vakfı'nın çalışmalarında en iyi şekilde ilerlemesini diliyoruz" şeklinde konuştu.

Doğan ayrıca, Gençlerbirliği maçını kazanarak perşembe günü oynayacakları Tottenham Hotspur maçı öncesinde moral depoladıklarını söyleyerek, "Tottenham çok güçlü bir takım, fakat biz de UEFA Kupası'nda bir üst tura yükselmek istiyorsak iç sahadaki maçları kazanmak zorundayız. Bunu geçen 2 yılda da yaşadık. İç sahadaki 2 maçı aldıktan sonra deplasmanda 1 beraberlik yetiyor. Zor da olsa bu maçı kazanmak için sahaya çıkacağız" dedi.

Siyah-beyazlı futbolculardan Gökhan Güleç de çok anlamlı bir gecede yer aldıklarını belirterek, "Bu organizasyonda bize yer verenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Genç futbolcu, Tottenham maçını kazanarak, UEFA Kupası'nda grup maçlarına iyi bir başlangıç yapmak istediklerini kaydetti.

Fenerbahçe'nin milli file bekçisi Volkan Demirel ise anlamlı bir gecede bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Bundan sonra yapılacak bu türlü her organizasyona katılmak için can atıyoruz. Elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz. Kampanyada küçük de olsa katkımız bulunursa çok mutlu oluruz" şeklinde konuştu.

Sarı-lacivertli futbolcu Uğur Boral da cok anlamlı bir kampanyaya destek vermekten gurur duyduklarını belirterek, "Bizim de küçük bir yardımımız dokunduysa ne mutlu bize. Ben, sadece futbolcular olarak değil, Türkiye'deki bütün insanların bu tür organizasyonlara ve yardımlara destek vermesini temenni ediyorum. İnşallah, bizim bu geceye katılmamızla hastalarımız sevinmişlerdir, memnun kalmışlardır. Kendim adına bu organizasyonların hepsine katılmak isterim ve fırsat buldukça da katılacağım" dedi.