İstanbul: Trabzonspor Camiası, İstanbul'da Düzenlenen İftarda Biraraya Geldi

Trabzonspor Camiası, İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği Tarafından Düzenlenen İftar Yemeğinde Biraraya Geldi.

İstanbul: Trabzonspor Camiası, İstanbul'da Düzenlenen İftarda Biraraya Geldi

Trabzonspor camiası, İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde biraraya geldi.

İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği'nde gerçekleştirilen yemeğe Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcıları Yusuf Şimşak ve Cemal Sağlam ile Bordo-mavili kulübün eski yöneticileri, Trabzonlu işadamları, sanatçılar ve Trabzonspor'u takip eden basın mensupları katıldı. 1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, yemekte yaptığı konuşmada, öz kaynaklarından çıkardığı futbolcu, yönetici ve teknik direktörlerle Türk futboluna hizmet eden Trabzonspor'un camia içi iletişimi çok fazla önemsemediğini söyleyerek, "Taraftarından kopuk camianın bir ayağı eksiktir. Dernek olarak bundan sonra kulüp taraftar ilişkilerinde köprü görevi üstleneceğiz" dedi.

İHA muhabirinin sorularını cevaplayan Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Cemal Sağlam ise, Bordo-mavili kulübün Ziya Doğan ile bir çıkış yakaladığını, ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını belirterek, "Lazaroni ile lige başladık. Bu yönetim kurulunun aldığı bir karardı, bazı arkadaşlarımızın bu karara itirazları oldu. Ancak alınan kararı hep beraber uyguladık. Daha sonra Lazaroni ile kan uyuşmazlığı olduğu için yollarımızı ayırdık ve Ziya Doğan'ı takımın başına getirdik. Trabzonspor, Ziya Doğan ile bir çıkış yakaladı. Yönetim olarak Ziya Doğan'ın arkasındayız. Trabzonspor, bundan sonra daha iyi olacak. Taraftarlarımız rahat olsun, güzel günler bizi bekliyor" dedi.

Hedeflerinin şampiyonluk özlemine son vermek olduğunu söyleyen Sağlam, "Hedefimiz şampiyonluk. Trabzonspor'un kaliteli oyunculardan kurulu bir kadrosu var. Teknik heyet, futbolcular ve yönetim olarak şampiyonluğu istiyoruz. Şampiyonluk en büyük adayı da biziz" diye konuştu.

Yönetim olarak uyum içinde çalıştıklarını kaydeden Sağlam, "Genel kurula gitme gündemimize gelmedi. Yönetim olarak uyum içinde çalışıyoruz. Kimsenin birbirine saygısızlığı olmadı, olamaz da" dedi.

Başkan Yardımcısı Yusuf Şimşak da, Trabzonspor'un şampiyonluk hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyleyerek, "Trabzonspor iyi futbol oynuyor, bu performansını artırarak sezon sonunda ipi göğüsleyeceğine inanıyoruz. Biz yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak şampiyonluğa inandık. Taraftarlarımız sabırlı olsun ve takımlarını desteklesin. İyi futbol oynayarak, şampiyonluk özlemini sona erdireceğiz" ifadelerini kullandı.

Şimşak, yönetim kurulu arasında en küçük bir uyumsuzluğun olmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA