İstanbul: Tottenham Hotspur, Beşiktaş Maçına Hazır

Tottenham Hotspur Teknik Direktörü Martin Jol, Beşiktaş Karşısında Alacakları 1 Puanın İyi Bir Sonuç Olabileceğini, Ama 4 Maç Yapılan Grupta, İçeride ve Dışarıda Oynamanın Öneminin Olmadığını Söyledi.

İstanbul: Tottenham Hotspur, Beşiktaş Maçına Hazır

Tottenham Hotspur Teknik Direktörü Martin Jol, Beşiktaş karşısında alacakları 1 puanın iyi bir sonuç olabileceğini, ama 4 maç yapılan grupta, içeride ve dışarıda oynamanın öneminin olmadığını söyledi.

UEFA Kupası B Grubu ilk maçında yarın deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak İngiltere'nin Tottenham Hotspur takımında antrenman öncesi BJK İnönü Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Martin Jol, Mido ve Lennon'u İstanbul'a getirmediklerini belirterek, "Mido, sakatlığı nedeniyle buraya gelmedi. Yarın farklı bir gün ve maç olacak. Beşiktaş karşısında takım oyunu ile güzel bir sonuç almayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Beşiktaş karşısında gol atacaklarından emin olduklarını vurgulayan Martin Jol, "Gol konusunda sıkıntılarımız var ama bunu yarınki maçta çözeceğimize inanıyorum. 1 puan yarın iyi bir sonuç olabilir ama 4 maç yapılan grupta, içeride ve dışarıda oynamanın önemi yok" şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Martin Jol ile birlikte basın toplantısına katılan tecrübeli file bekçisi Paul Robinson ise, Beşiktaş'ın, Türkiye'nin en iyi takımlarından biri olduğunu belirterek, "Rakibimiz daha önce de Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmişti. Yarın favori onlar, ama biz de elimizden geleni yapacağız. Leeds United kadrosunda yer alırken bu statta oynamıştım. Türkiye, futbol için güzel bir ülke. Zor bir gruptayız. Beşiktaş'ın tüm oyuncularını tanıyoruz" diye konuştu.

Robinson, BJK İnönü Stadı'nın atmosferi ile ilgili sorulan bir soruya ise, "Ortam bizi korkutmuyor. İngiltere'de aynı ortamda çok maç yaptık. Bu atmosferde oynamaktan hoşlanıyorum. Yarın da tadını çıkarmak istiyorum" cevabını verdi.

Öte yandan Tottenham Hotspur, Beşiktaş maçının hazırlıklarını, bu akşam yaptığı antrenmanla tamamladı. Akşam saatlerinde İstanbul'a gelen Tottenham Hotspur kafilesi, buradan BJK İnönü Stadı'na geçerek antrenman yaptı. Türk gazetecilerin yalnızca 15 dakika izlemelerine izin verilen antrenmanda İngiliz ekibinin, taktik ağırlıklı bir çalışma yaptığı öğrenildi.