İstanbul: Topbaş, Havalimanı Personeline İftar Yemeği Verdi

İstanbul: Topbaş, Havalimanı Personeline İftar Yemeği Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın Rahatsızlanmasıyla İlgili, "Çok Genç Olmasına Rağmen, Çok Yoğun Bir Tempoyla Çalışıyor. Hatta Bunu Nasıl Başarabiliyor Diye de Düşünüyorum. Kendisine Allah Şifa Versin, Kendisinden Daha Çok Hizmet Bekliyoruz" Dedi.

İstanbul: Topbaş, Havalimanı Personeline İftar Yemeği Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın rahatsızlanmasıyla ilgili, "Çok genç olmasına rağmen, çok yoğun bir tempoyla çalışıyor. Hatta bunu nasıl başarabiliyor diye de düşünüyorum. Kendisine Allah şifa versin, kendisinden daha çok hizmet bekliyoruz" dedi.

Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda havalimanı çalışanlarına verdiği iftar yemeğinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Topbaş, Londra'da Devlet Bakanı Ali Babacan ve Eskişehir Milletvekili Murat Mercan'ın da katılımıyla düzenlenecek finans konulu bir konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere gittiğini belirtti. Topbaş, Havalimanı VIP Salonu'nda düzenlenen iftarla ilgili olarak da şunları söyledi:

"Uçak saati 19.15. Uçak saati iftar saatiyle çok yakın. Arzu ederdim ki, biraz daha geç olsun, bir iftar çadırına gidip veya bir fakirin evine gidip iftar açayım. Burada kendi orucumuzu açmak yerine dedik ki, havalimanındaki personelle orucumuzu açalım bir ikramımız olsun. Yolculuklarımız da bu kadar bizim kahrımızı çeken havalimanındaki görev yapan yetkililerle birlikte bunu değerlendirmek istedik."

İftar yemeğe havalimanında uçak bekleyen Pakistan Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Wagarmasood Khan ve Pakistan İstanbul Başkonsolosu ile eski Ekonomi Bakanlarından Ufuk Söylemez de katıldı.

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla 19.15'te İstanbul'dan Londra'ya giden Topbaş, uçak saatinin iftara yakın olması sebebiyle havalimanı çalışanları için Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda iftar yemeği verdiklerini söyledi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlanmasıyla ile ilgili bir soru üzerine Topbaş, "Kendisiyle görüşmedim, rahatsız etmek istemedim. Yakından takip ediyorum. Çok genç olmasına rağmen, çok yoğun bir tempoyla çalışıyor. Hatta bunu nasıl başarabiliyor diye de düşünüyorum. Kendisine Allah şifa versin, kendisinden daha çok hizmet bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA