İstanbul: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

İstanbul: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Kaçırılan THY Uçağındaki Yolcuların Serbest Bırakılmasınının Ardından Bir Açıklama Yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Uçağı Kaçıran Şahıs, 1 Eylül'den Beri Aranıyordu ve Atatürk Havalimanı'na İndikten Sonra Gözaltına Alınacaktı" Dedi.

İstanbul: THY Yolcu Uçağının Kaçırılması

Kaçırılan THY uçağındaki yolcuların serbest bırakılmasınının ardından bir açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Uçağı kaçıran şahıs, 1 Eylül'den beri aranıyordu ve Atatürk Havalimanı'na indikten sonra gözaltına alınacaktı" dedi.

Olayın ardından Kriz Masası'na gelerek bilgi alan ve çalışmaları yerinde izleyen Vali Güler, burada yarım saat kaldıktan sonra çıkışta bir basın açıklaması yaptı. Uçağı asker kaçağı olan Hakan Ekinci adında bir şahsın kaçırdığını kaydeden Güler, "Arnavutluk Hükümeti tarafından deport olarak tabir ettiğimiz sınırdışı işlemine tabii tutulmak istenmiş. Bu nedenle İstanbul uçağına bindirilmiş. Zaten bu şahıs, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne haber verilmiş. 1 Eylül'den beri aranıyordu. Bu şahıs Atatürk Havalimanı'na indikten sonra gözaltına alınacaktı. Ancak uçağa bindikten sonra rotasını değiştirmek istemiş. Fakat uçağın pilotları yakıtlarının müsait olmadığını söylemiş. Uçak İtalya'daki Birindisi Havaalanı'na indirilmiş. İncelemeler devam ediyor. İkinci bir hava korsanı olup olmadığı ise araştırılıyor" dedi.