İstanbul: TBMM Başkanı Arınç, Dolmabahçe'de Resepsiyon Verdi

İstanbul: TBMM Başkanı Arınç, Dolmabahçe'de Resepsiyon Verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, Dünya Ekonomik Forumu Katılımcılarına Dolmabahçe Sarayı'nda Bir Resepsiyon Verdi. Mevlevi Semazenlerinin Gösterisinin Renk Kattığı Gecede, Unesco Tarafından Tüm Dünyada 2007 Yılının 'Mevlana Yılı' Olarak Kutlanacağının Anlatıldığı Sinevizyon Gösterisi İse Büyük İlgi Gördü.

İstanbul: TBMM Başkanı Arınç, Dolmabahçe'de Resepsiyon Verdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, Dünya Ekonomik Forumu katılımcılarına Dolmabahçe Sarayı'nda bir resepsiyon verdi. Mevlevi semazenlerinin gösterisinin renk kattığı gecede, UNESCO tarafından tüm dünyada 2007 yılının 'Mevlana Yılı' olarak kutlanacağının anlatıldığı sinevizyon gösterisi ise büyük ilgi gördü.

Dolmabahçe Sarayı'ndaki resepsiyona Bülent Arınç'ın yanısıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşleri ile yurtiçi ve dışından çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı. Meclis Başkanı Arınç'ın açılış konuşmasını yaptığı resepsiyonda yapılan sema gösterileri, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Mevlana Celalettin Rumi'nin doğumunun 700. yılı olması münasebetiyle UNESCO tarafından 2007'nin 'Dünya Mevlana Yılı' olarak ilan edilmesine değinilen resepsiyonda, kurulan dev ekranlar aracılığı ile Mevlana hakkında bir de sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Resepsiyonda modacı Emel Aksoy'un tamamı Anadolu motiflerinden oluşan defilesinde bir modelin Türk bayrağını elinde tutarak başbakan ile bakanların oturduğu masanın önünde 10. Yıl Marşı eşliğinde durması, büyük alkış aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile Türkiye'deki çeşitli üniversitelerden oluşan öğrencilerin modellik yaptığı defilede, Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gül İrep de modellik yaptı.

Defilenin ardından konuklar, verilen yemeğe geçti.