İSTANBUL- SULTANGAZİ'DE ORMAN YANGINI
Haberler » Güncel » İSTANBUL- SULTANGAZİ'DE ORMAN YANGINI - Haber

İSTANBUL- SULTANGAZİ'DE ORMAN YANGINI

Sultangazi'de ormanlık alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar, yangına müdahale etti.

İSTANBUL- SULTANGAZİ'DE ORMAN YANGINI

'de ormanlık alanda çıkan yangını fark eden vatandaşlar, yangına müdahale etti. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipleri ve vatandaşların söndürme çalışmalarını bir sokak köpeği de izledi.

Şehir Ormanları Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı'nda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Piknik yapmak için ormana gelen vatandaşlar, yükselen dumanları fark etti. Yetkililere yangın ihbarında bulunan vatandaşlar, daha sonra yangına müdahale etmeye başladı. Vatandaşlar, yanlarında getirdikleri küreklerle toprak dökerek alevlerin büyümesine engel olmaya çalıştı.

SOKAK KÖPEĞİ SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI İZLEDİ

verilmesi üzerine Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri yangının çıktığı yere ulaştı. Ekipler, tazyikli su ile yangına müdahale etmeye başladı. Vatandaşlar ve ekiplerin uğraşları sonucu kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Yangın nedeniyle çok sayıda ağaç zarar görürken, yangının kendiliğinden mi çıktığı yoksa kişi ya da kişilerce mi çıkarıldığı araştırılıyor.

2 dönüm alanın yandığı orman yangınında bir sokak köpeği, ekiplerinin ve vatandaşların çalışmalarını dakikalarca izledi.

BURALAR BİZİM OKSİJEN TÜPÜMÜZ

Çocuklarıyla beraber yangını söndürmeye çalışan bir kadın, Kendi imkanlarımızla bir kısmını söndürdük. Diğer parlayan tarafa gücümüz yetmiyor. Sonuçta bunlar bizim oksijen tüpümüz, ciğerlerimiz. Millet duyarlı olsun. geliyor hortum yetmiyor dedi. Yangını müdahale eden bir başka vatandaş ise, 'Önce biz geldik. Bir kısmını kürekle söndürdük. Diğer kısmı da rüzgar vurduğu için söndüremedik. İtfaiyede yanlış yere park ettiği için zamanında müdahale edemedi diye konuştu.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: İSTANBUL- SULTANGAZİ'DE ORMAN YANGINI

Manşet

Haberler