İstanbul: Serbest Dalış Milli Takımı, İstanbul'a Döndü

İspanya'ya Bağlı Tenerife Adası'nda, 9-15 Ekim Tarihleri Arasında Düzenlenen 3. Dünya Serbest Dalış Şampiyonası'nda Bir Birincilik, Bir de İkincilik Alan Serbest Dalış Milli Takımı, İstanbul'a Döndü.

İstanbul: Serbest Dalış Milli Takımı, İstanbul'a Döndü

İspanya'ya bağlı Tenerife Adası'nda, 9-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3. Dünya Serbest Dalış Şampiyonası'nda bir birincilik, bir de ikincilik alan Serbest Dalış Milli Takımı, İstanbul'a döndü.

Serbest Dalış Milli Takımı kafilesi, akşam saatlerinde Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağı ile Madrid'den İstanbul'a gelirken, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı İnkilap Obruk, yönetimde oldukları 1.5 yıl içinde birçok başarılı sonuç aldıklarını belirterek, "Aldığımız bu başarılı sonuçlara bundan sonra yenilerini ekleyeceğiz" dedi.

Kup Apnea yarışmasında 152.95 metrelik derecesi ile dünya rekoru kırarak şampiyon olan milli serbest dalıcı Devrim Cenk Ulusoy ise, yaptığı açıklamada, yarışma için çok iyi hazırlandığını söyleyerek, "Bu başarı sadece bana ait değil, bu başarıyı bütün takım olarak kazandık. Bana güvenen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA