İstanbul Sahillerine Mobil Büfe

İstanbul Sahillerine Mobil Büfe

İstanbul’da Tuzla'dan Florya Sahiline Kadar Olan Sahil Parklarında Hizmet Verecek 6 Adet Mobil Büfe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topaş Tarafından Tanıtıldı. Herbiri 50 Bin Ytl Ye Mal Olan Mobil Büfelerle, Sahillerde Yeniden Yapılaşma Ve Görüntü Kirliliğinin Önüne Geçilmesi He...

İstanbul Sahillerine Mobil Büfe

İstanbul’da Tuzla`dan Florya sahiline kadar olan sahil parklarında hizmet verecek 6 adet mobil büfe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topaş tarafından tanıtıldı. Herbiri 50 bin ytl ye mal olan mobil büfelerle, sahillerde yeniden yapılaşma ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Soğuk ve sıcak içeceklerin yanısıra ve aparatif yiyeceklerinde satılacağı, mobil büfelerin tanıtımı Zeytinburnu Sahil Parkı`nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Topbaş büfeyi tanıttığı sırada, mobil büfenin içinde beyaz önlüksüz olarak bulunan bir kişiyi uyararak, büfeden indirdi ancak kendisi de büfenin içine önlüksüz girerek yiyecek dağıttı. Mobil büfelerin sahillerde oluşan kirliliğin önüne geçeceğini öne süren Topbaş, mobil büfelerin yaygınlaşması için özel sektörden bu işe yatırım yapmalarını istedi.

Mobil büfelerde satılan yiyeceklerin sağlık koşullarına uygun ve ucuz olduğunu ifade eden Topbaş, bufelerin deprem gibi doğal afetlerde de kullanılacağını söyledi. Belediye Başkanı Topbaş tanıtımın yapıldığı parkta aileleri ile pikniğe gelen iki kız çocuğunada büfeden simit ve meyve suyu aldı, parasınıda cebinden ödedi. Ardından mobil büfenin içine geçen Topbaş çevredekilere istediklerini verdi.

Görütü Dökümü
-Büfedeki önlüksüz kişiyi uyarması
-Büfeden inmesini söylemesi
-Topbaş mobil büfe içinde (önlüksüz)
-Çevredekilere istediğini veriken
-Çocuklara simit ısmarlarken
-Mobil büfeden detaylar
-Topbaş konuşma

( Haber: Vakkas AKSU Kamera: Coşkun SAYLAĞ )