İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Makaracı:
Haberler » Yerel » Haber

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Makaracı:

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı, '144 Dernek Yöneticisinin Seçmiş Olduğu Üst Kurulun İlk Kararı, Tüm Siyasi Partilere Eşit Mesafede Olduğumuzdur' Dedi

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Makaracı:

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı, '144 dernek yöneticisinin seçmiş olduğu üst kurulun ilk kararı, tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzdur' dedi.

Semih Makaracı, Federasyonun merkez binasında düzenlenen basın toplantısında, 7-9 Ocak tarihleri arasında, Kuşadası'nda 144 dernek ve 6 federasyonla gerçekleştirilen 'Roman Çalıştayı'ndaki amaçlarının, bu dernekleri temsil eden bir üst kurul seçmek olduğunu belirtti.

Yapılan seçim sonrasında, 12 kişilik bir üst kurul oluşturulduğunu anımsatan Makaracı, 'Bu üst kurulun almış olduğu ilk karar, tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzdur' dedi. Makaracı, 'Bu tarihten itibaren, kendini Roman halkının temsilcisi gibi gösteren Balık Ayhan'ın, Romanları hiçbir şekilde temsil edemediğini ve kendisini hiçbir şekilde desteklemediğimizi bildiririz' dedi.

Bundan sonra tüm siyasi parti yöneticilerinin muhatap alması gereken kurulun, 144 dernek yöneticisinin seçmiş olduğu üst kurul olduğunu söyleyen Makaracı, üst kurulun ve İstanbul Federasyonun ciddiye alınmadığı hiçbir toplantıya da katılmayacaklarının duyurdu.

Toplantıya, Aydın, İzmit, Adana, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Edirne ve Trakya'dan Roman Dernekleri ve Federasyon temsilcileri katıldı.

(HTC-NER-ZVR) - İSTANBUL