İstanbul: Polis Katilinin Tutuklanması

İstanbul: Polis Katilinin Tutuklanması

Levent'te Görev Başındaki Polis Memuru Naci Soydan'ı Bıçaklayarak Ölümüne Neden Olduğu Gerekçesiyle Tutuklanan Şahsın İfadesinde, Sabıkasız Olduğunu Savunduğu ve "Öldürdüğüm Kişinin Polis Olduğunu Bilmiyordum" Dediği Öğrenildi.

İstanbul: Polis Katilinin Tutuklanması

Levent'te görev başındaki polis memuru Naci Soydan'ı bıçaklayarak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle tutuklanan şahsın ifadesinde, sabıkasız olduğunu savunduğu ve "Öldürdüğüm kişinin polis olduğunu bilmiyordum" dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, 16 aylık polis memuru Naci Soydan'ı bıçaklayarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konan M.M. (Mustafa Memiş), verdiği ifadesinde sabıkasız olduğu belirttı. M.M.'nin "Olay günü, saat 18.00-19.00 sıralarıydı. Yanıma polis olduklarını söyleyen 2 kişi yaklaştı. Ancak ben inanmadım. Gösterdiği kimlik kartı bana sahte gibi geldi. Onun için inanmadım. Beni bir yere götürmek istediler, gitmeyince de dövdüler. Bu yüzden üzerimde bulunan çakı ile önümdeki şahsın kalp tarafına bir kere vurdum ve oradan kaçtım. Bu sefer elinde silah olan biri peşimden koşarak beni köşeye sıkıştırdı. Silah çekti. Cep telefonundan polisi aradı. Olay yerine gelen polisler beni alıp götürdüler. Ayrıca uyuşturucu kullanmıyorum" dediği öğrenildi.

Götürüldüğü karakolda çok dövüldüğünü öne süren M.M.'nin, "Ben, çakıyla vurduğum kişinin polis olduğunu bilmiyordum. Bir suç işlemiş olabilirim. Cezası karakolda dövülmek olmamalıydı. Pişmanım. Nasıl olduğunu bilemiyorum" ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Kaynak: İHA