İstanbul: Onur Air Ekibi Cidde'ye Uğurlandı

İstanbul: Onur Air Ekibi Cidde'ye Uğurlandı

Onur Air'in Yaptığı Anlaşma Gereği Suudi Arabistan'da Görev Yapacak Kokpit ve Kabin Ekiplerini Düzenlenen Törenle Cidde'ye Uğurlandı.

İstanbul: Onur Air Ekibi Cidde'ye Uğurlandı

Onur Air'in yaptığı anlaşma gereği Suudi Arabistan'da görev yapacak kokpit ve kabin ekiplerini düzenlenen törenle Cidde'ye uğurlandı.

Suudi Arabistan Havayolları ile yaptığı 12 uçaklık hac anlaşmasıyla bir rekora imza atan Onur Air, 3 ay boyunca Arabistan'da görev yapacak kokpit ve kabin ekiplerini düzenlediği törenle Cidde'ye uğurladı. Atatürk Havalimanı'nda aileleri ve şirket yetkilileri tarafından uğurlanan ekipler, başörtülerini takarak basın mensuplarına poz verdi. Onur Air Kabin Hizmetleri Müdürü Nurçin Özsoy, 8 yıldan beri hac operasyonlarına katıldıklarını ve bu konuda çok tecrübeli olduklarını söyledi. Bu yılki hac operasyonuna 120 pilot, 416 kabin ekibi, 30 yer harekat personeli, 80 teknisyen, 4 üst düzey yönetici olmak üzere toplam 650 personelle katıldıklarını ifade eden Özsoy, "Personelimize yeterince eğitim verdik. Ekiplerimiz çok deneyimli ve oradaki şartları da biliyor. Suudi Arabistan'da başları açık dolaşmaları mümkün değil. Biz de, eşarp yerine, bu şapkalı örtünün kıyafetle daha şık duracağını düşünerek böyle bir uygulama yaptık" dedi.

Öte yandan Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu yaptığı yazılı açıklamada, "31 uçaklık çok büyük bir filoya sahip Onur Air'in böylesi önemli anlaşma ve operasyonlarla kış aylarında uçaklarını uçurabilmesi şirketin büyüklüğünü ve güvenilirliğini göstermektedir. Bu ayrıca çok önemli bir ticari başarıdır" ifadelerini kaydetti.

Kaynak: İHA