İstanbul: Okul Bahçesindeki Ahşap Bina Yangını

İstanbul: Okul Bahçesindeki Ahşap Bina Yangını

Şişli'deki Yapı Meslek Lisesi'nin Bahçesinde Bulunan 2 Katlı Ahşap Binada Çıkan Yangın 2.5 Saatlik Bir Müdahale Sonucu Söndürülürken, Söndürme Çalışmalarına Katılan Bir Belediye İşçisi Başından Yaralandı.

İstanbul: Okul Bahçesindeki Ahşap Bina Yangını

Şişli'deki Yapı Meslek Lisesi'nin bahçesinde bulunan 2 katlı ahşap binada çıkan yangın 2.5 saatlik bir müdahale sonucu söndürülürken, söndürme çalışmalarına katılan bir belediye işçisi başından yaralandı.

Zincirlikuyu Mezarlığı'nın yanında bulunan İstanbul Sanayi Odası Yapı Meslek Lisesi bahçesindeki 130 yıllık, 2 katlı ahşap binada, saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Dış yüzeyi boyanan binadan dumanlar çıktığını gören işçiler, durumu itfaiyeye bildirdi. Yangına müdahale için olay yerine sevk edilen Beşiktaş İtfaiyesi'ne bağlı bir ekip, yangını söndüremeyince alevler kısa sürede bütün binayı sardı. Bunun üzerine Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Seyrantepe itfaiyelerinden takviye ekipler ile Şişli Belediyesi'nden su tankları olay yerine sevk edildi. Takviye ekipler de yangına müdahalede zorlanınca, tarihi bina alevlere teslim oldu.

Bu arada söndürme çalışmalarına katılan Şişli Belediyesi'nde görevli bir işçi, başını olay yerindeki bir kamyona çarparak yaralandı. Yaralı işçi tedavi altına alındı. Yangında çevrede oturanlar korku ve panik yaşarken can kaybı olmadı.

Alevler, itfaiyenin yaklaşık 2.5 saatlik çalışması sonucu güçlükle kontrol altına alındı. Yangının tamamen söndürülmesinin ardından olay yerinde inceleme başlatıldı.