İstanbul: Nihat Özdemir'in Basın Toplantısı

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Galatasaray Maçında Çıkan Olaylar Nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (Pfdk) Tarafından Sarı-lacivertli Kulübe Verilen 3 Maç Seyircisiz Oynama Cezasının Çok Ağır ve Kasıtlı Olduğunu, Bu Konuyla İlgili Pazartesi Günü Bir Açıklama Yapacaklarını Söyledi.

İstanbul: Nihat Özdemir'in Basın Toplantısı
13.12.2006 21:24 | Son Güncelleme: 13.12.2006 21:24

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Galatasaray maçında çıkan olaylar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Sarı-lacivertli kulübe verilen 3 maç seyircisiz oynama cezasının çok ağır ve kasıtlı olduğunu, bu konuyla ilgili Pazartesi günü bir açıklama yapacaklarını söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, toplantıda PFDK'nın Galatasaray maçıyla ilgili verdiği cezayı ve Futbol Federasyonu'nun 2000-2001 sezonundaki Samsunspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili kararlarını geniş kapsamlı görüştüklerini belirterek, "Bugünkü önemli maç öncesi, bu konularla ilgili açıklama yapmak istemiyoruz. Bununla ilgili daha kapsamlı ve belgelere dayalı açıklamayı, Pazartesi günü yapacağımız basın toplantısında kamuoyuna duyuracağız" dedi.

29 Kasım'da düzenledikleri basın toplantısında, Samsunspor maçıyla ilgili iddiaları cevaplandırırken, konuyla ilgili Futbol Federasyonu'nun değil, Başbakanlık denetiminde bir araştırma yapılması konusunda bir açıklama yaptıklarını hatırlatan Nihat Özdemir, "Bu konudaki isteğimizin, son günlerde Futbol Federasyonu'nda yaşanan önemli olayları düşündüğümüzde, Fenerbahçe'nin ne kadar haklı olduğunu görmekteyiz. 100. yılımızı yaşadığımız bugünlerde, kimsenin Fenerbahçe'yi karalayamayacağını bilmesini bir defa daha tekrar ederek, Başbakanlığımız ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığımız'ın, bu konuyu ele alarak incelemesini bir defa daha talep etmekteyiz" diye konuştu.

Nihat Özdemir, Galatasaray maçında yaşanan olaylarla ilgili PFDK'nın verdiği 3 maçlık seyircisiz oynama cezasının kasıtlı ve çok ağır olduğunu kaydederek, "Pazartesi günü yapacağımız basın toplantısında da bununla ilgili belgeleri yine açıklayacağız. PFDK'nın, Galatasaray maçıyla ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'ne vermiş olduğu 3 maçlık seyircisiz oynama cezasının da, ne kadar ağır ve ne kadar kasıtlı olduğunu kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Bu tip ceza kararlarının düzenli olarak Perşembe günleri verilmesine rağmen, Türkiye ve Fenerbahçe için çok önemli bir maça çıkacağımız bugünden, yani bir gün önceden verilmesini çok düşündürücü olarak algılamaktayız" ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir ayrıca, bu akşam yapacakları Eintracht Frankfurt maçında taraftarlardan, takımlarını desteklemelerini de isteyerek, "Taraftarlarımızın Eintracht Frankfurt maçında bu tür olayları düşünmeden, karşılaşmanın başından sonuna kadar sadece takımlarını desteklemelerini istiyoruz. Bu olayların tesirinde kalmadan, Fenerbahçe'ye sonuna kadar destek olsunlar" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title