İstanbul: Motosiklet Federasyonu'nun 2006 Yılı Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2006 Yılı Ödül Töreni Yapıldı. Şişli'deki Elysium Shops Bomonti'de Gerçekleştirilen Ödül Töreninde 2006 Yılında Bütün Kategorilerde Dereceye Giren Sporculara Kupaları Verildi. Gecede Yılın En İyi Kulüpleri, İl Kurul Hakemleri ve Yarış Görevlileri de Ödül Aldı.

İstanbul: Motosiklet Federasyonu'nun 2006 Yılı Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2006 yılı ödül töreni yapıldı. Şişli'deki Elysium Shops Bomonti'de gerçekleştirilen ödül töreninde 2006 yılında bütün kategorilerde dereceye giren sporculara kupaları verildi. Gecede yılın en iyi kulüpleri, il kurul hakemleri ve yarış görevlileri de ödül aldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, gecenin federasyonun gurur gecesi olduğunu belirterek, "Bir sezon boyunca yarışan sporcularımız bugün burada kupalarını aldılar" diye konuştu. Çok genç bir federasyon olduklarını dile getiren Uçar, "2 yıl önce Dünya Motosiklet Federasyonu, 100. yılını kutladı. Biz ise, henüz 3 yaşındayız. Ama buna rağmen dünyanın en önemli organizasyonlarından MotoGP'yi İstanbul'da gerçekleştirdik. Bunu gerçekleştirirken, bu potansiyel, motosiklet sporlarına olan bu sevgi ve ilgi vardı. Biz, bunu aktif hale getirdik. En büyük gururumuz olan Kenan Sofuoğlu'nun da yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası'nı Türkiye'ye kazandırmak istiyoruz. Bunu yaptığımız takdirde ikinci hayalimizi de gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

Türkiye'de motosiklet kültürünün henüz tam anlamıyla oluşmadığını da kaydeden Uçar, "Ama an ve an bu kültür gelişmeye devam ediyor. 5-10 kişinin start aldığı yarışlardan, bugün 90-100 kişinin start aldığı yarışları düzenlemeye başladık. Türkiye'de motor sporlarına ilgi giderek artıyor" ifadelerini kullandı. Uçar; ayrıca basketbol, voleybol, motor sporları ve Formula 1'in İddaa kapsamına yer alacağını sözlerine ekledi.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda 3. olan Kenan Sofuoğlu da, gelecek yılın kendisi için yeni bir başlangıç olacağını belirterek, "Hedefim şampiyonluk, ama şampiyonluk olmazsa ikincilik de olabilir. Aynı zamanda bir üst klasmana çıkmayı istiyorum. Merdivenleri yavaş yavaş çıkıyorum. Elimden geldiği kadar çalışıyorum. İspanya'da yapılan testlerde en iyi dereceleri elde ettim. Bu da bize 2007 yılındaki hedeflerimizi gerçekleştirmek için umut veriyor. Testlerdeki derecelerim, 2007 yılında şampiyonluk için inancımızı artırıyor" diye konuştu.

MotoGP'ye ulaşmak için önünde 2 basamak kaldığını kaydeden Sofuoğlu, "Böyle devam edersem, 2 sene sonra Valentino Rossi ile aynı kategoride yarışacağım. Ancak önemli olan Rossi ile yarışmak değil, o kategoride şampiyon olmak. Ben de bunun için elimden geleni yapacağım" dedi.

Kaynak: İHA