İstanbul Moda Haftası Başladı

İstanbul Moda Haftası Başladı

Tüm dünyada ünlü markaların sonbahar/kış koleksiyonları için hazırlanan moda haftaları hızla devam ediyor.

İstanbul Moda Haftası Başladı

Tüm dünyada ünlü markaların sonbahar/kış koleksiyonları için hazırlanan moda haftaları hızla devam ediyor. Paris, Milano, Londra ve New York'tan sonra şimdi sıra İstanbul'da.

Bu sezon ilk kez Grand Pera'da düzenleniyor olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, dokuzuncu sezonunda moda sektörünün tüm önemli oyuncularına ev sahipliği yapıyor olacak ve yalnızca Türkiye'nin değil tüm bölgenin en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürüyor olacak.

Marka ve tasarımcılara gerek koleksiyon sunumları, gerekse son tüketiciye hitap eden satış etkinlikleri ile 360 derecelik bir platform sağlıyor ve Türkiye'de tasarımın ve hazır giyimin global ölçekte konumlandırılmasına katkıda bulunuyor.Ayrıca yalnızca marka defileleri değil, "Fashion in Motion" adlı seçki ile bir araya getirilen moda filmleri etkinlik boyunca davetlilerle buluşacak.

20-24 Mart 2017 tarihleri arasında süren etkinlikte yer alacak marka ve tasarımcıların listesi ise şöyle: Bashaques', Brand Who, Burçe Bekrek, Can Yunus Çetinkaya, Ceren Ocak, Cıgdem Akın, Cihan Nacar, Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Presents Db Berdan, Mert Erkan, Murat Aytulum, New Gen, Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, Sudi Etuz, T.A.G.G., Tuba Ergin ve Tuvanam.

Kaynak: Ontrava.com