İstanbul: Mehmet Yozgatlı'dan Önemli Açıklamalar

Fenerbahçeli Futbolcu Mehmet Yozgatlı, Sarı-lacivertli Takımda Çok Mutlu Olduğunu Belirterek, "Fenerbahçe'de Olduğum Kadar Hiçbir Yerde Mutlu Olabileceğimi Sanmıyorum" Dedi.

İstanbul: Mehmet Yozgatlı'dan Önemli Açıklamalar

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Yozgatlı, Sarı-lacivertli takımda çok mutlu olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'de olduğum kadar hiçbir yerde mutlu olabileceğimi sanmıyorum" dedi.

Sarı-lacivertli oyuncu Mehmet Yozgatlı, kulübün resmi internet sitesine önemli açıklamalarda bulundu. Hafta sonu oynayacakları Ankaraspor maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Mehmet Yozgatlı, "Milli Takımlarda yer alan oyuncularımız var. Ancak biz elimizden geldiği kadar çalışıyoruz, arkadaşlarımız da döndüklerinde en iyi şekilde Ankaraspor'un karşısına çıkıp etkili bir mücadele sergileyeceğiz" diye konuştu.

UEFA Kupası'nda Fenerbahçe'nin düştüğü grupla ilgili olarak ise Mehmet Yozgatlı, "Futbolda isimden çok çaba ve mücadele önemlidir. Her grupta zorlu rakipler olacaktır. Önemli olan mücadele ederek, tüm ruhunu ortaya koyarak başarıya ulaşmak. Biz rakiplerimizi geçecek güçteyiz ve geçeceğimize inanıyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin güçlü bir yapıya sahip olduğunu, dedikodular ile çökmeyeceğini kaydeden Mehmet Yozgatlı, "Yeni gelen yabancı oyuncularımız ilk kez Türkiye'ye geldi. Alışma süreci geçirmeleri normal, ama günden güne bu durum azalıyor ve onlar da bize alışıyor. Teknik direktörümüz de takımın uyumu için elinden geleni yapıyor. Ayrıca Zico hakkında yabancılar ile daha çok ilgileniyor gibi yorumları tamamen yalan, çünkü idmanlarımızı izleyen herkes bilir ki Zico hem bize hem de yabancı oyunculara eşit ölçüde davranıyor. Bu tip dedikoduların Fenerbahçe'mizi yıpratmak için yapıldığını düşünüyorum. Ama boşuna uğraşıyorlar, çünkü biz güçlü bir yapıya sahibiz. Dedikodular ile çökmeyiz" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'den ayrılacağı yönünde haberleri de yalanlayan Mehmet Yozgatlı, "Ben ailemin yanına kısa bir tatile gittim ve bunu bazıları mutsuz, başka takıma gidiyor diye yorumladı. Açıkçası ben bu haberleri gördüğümde şok oldum, zaten menajerim aracılığı ile de bu haberleri yalanladım. Ben Fenerbahçe'de çok mutluyum. Her zaman forma giyebileceğim düşüncesi ile hazır olmaya çalışıyorum. Çünkü futbolda her şey olabilir. Sözleşmem bitiyor ama yine de ilk masaya oturacağım takım her zaman Fenerbahçe'dir. Çünkü Fenerbahçe'de olduğum kadar hiçbir yerde mutlu olabileceğimi sanmıyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA