İstanbul: Kürşat Yılmaz ve Adamlarının Yargılanması

İstanbul: Kürşat Yılmaz ve Adamlarının Yargılanması

Şarkıcı Ali Şan Hakkında, Çete Lideri Olduğu İddia Edilen Kürşat Yılmaz'dan Orginazatör Hasan Topaloğlu'na Karşı Koruma İstediği Gerekçesiyle Açılan Davanın, "Toprak Operasyonu" Kapsamında Tutuklanan Kürşat Yılmaz ve Adamlarının Yargılandığı Davayla Birleştirilmesinin Ardından Görülen Duruşmada Mahkeme Heyeti, 2 Sanığı Tahliye Etti.

İstanbul: Kürşat Yılmaz ve Adamlarının Yargılanması

Şarkıcı Ali Şan hakkında, çete lideri olduğu iddia edilen Kürşat Yılmaz'dan orginazatör Hasan Topaloğlu'na karşı koruma istediği gerekçesiyle açılan davanın, "Toprak Operasyonu" kapsamında tutuklanan Kürşat Yılmaz ve adamlarının yargılandığı davayla birleştirilmesinin ardından görülen duruşmada mahkeme heyeti, 2 sanığı tahliye etti.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Kürşat Yılmaz ve Ehat Akyol ile 9 tutuklu sanığın yanısıra, 'Banker Kastelli' olarak bilinen Abidin Cevher Özden ve işadamı Korkmaz Yiğit'in de aralarında bulunduğu 16 tutuksuz sanık katıldı. Ayrıca duruşmada ünlü oryantal Asena'nın (Onur Çakmak) da aralarında bulunduğu 4 müşteki hazır bulundu. İbrahim Tatlıses ve Tuğba Özay'ın aralarında bulunduğu 18 tutuksusuz sanık ise duruşmaya katılmadı.

İlk kez duruşmaya katılan Asena, bu davada İbrahim Tatlıses dahil olmak üzere hiç bir sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi. Mahkeme Heyeti Başkanı Zafer Başkurt'un Adana'da bir oteldeki programının engellendiği yönünde iddialar olduğunu hatırlatması üzerine Çakmak, "Orada bir yanlış anlama var. Öyle bir anlaşmam vardı. Ancak hastalığım nedeniyle iptal ettim. Benim normalde kalbim rahatsız. Zaman zaman rahatsızlığım nüksettiğinde programalarımı iptal ediyorum, İbrahim Tatlıses'in iptal ettirdiğine dair bişey duymadım'' dedi. Emniyet ve savcılıktaki ifadesinde İbrahim Tatlıses'ten şikayetçi olduğunun hatırlatılması üzerine Asena, "Savcılık ifademi hatırlamıyorum, İbrahim Tatlıses ile halen devam eden davalar var. Emniyette ve savcılıkta bu konularda ifade verdim" dedi.

Müşteki işadamı Kemal Gülman da, beyanlarını yazılı olarak sunup davanın sanıklarından şikayetçi olmadığını, sadece Korkmaz Yiğit'le sürmekte olan ticaret davaları bulunduğunu kaydetti. Söz alan tutuklu sanıklardan Kürşat Yılmaz da, "Kimsenin tavuğuna kış demişliğimiz yokken ortada bir iftira var, zulüm var, insafsızlık var. Her duruşma günü umut ile gelip akşam hüzünle dönüyorum. Bu haksızlığı ve zulmü göğüslemeye ve karşı koymaya devam edeceğim" dedi.

Yılmaz, ifadesinde soruşturma iddianamesini eleştirerek mahkemenin karşısında masum bir insan olarak bulunduğunu, geçmişinde suça karıştığını ancak bunların cezasını gerek mahkeme karşısında gerek de vicdanında ödediğini ifade etti. Soruşturmayı yürüten savcıyı eleştirerek, savcıyı şikayet ettiğini anlatan Yılmaz, "Ben ilk duruşmada da söz ettim. Emniyete, adalete ve hatta orduya sızmış bir çete var. İnşallah kanıtlamak da bana nasip olur. Bakıyorum ki ne zaman bu duruşmaya bir müşteki gelse birileri tahliye oluyor. Eğer zamanında müştekisi, tanığı herkes getirilseydi, bu duruşma bitmiş olacaktı" dedi.

Mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Mahmut Tuna ve Yüksel Gülbahçe'nin tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: İHA