İstanbul: Kazakistan'da Kazak ve Türk İşçiler Arasındaki Kavga

İstanbul: Kazakistan'da Kazak ve Türk İşçiler Arasındaki Kavga

Kazakistan'daki Kavgada Yaralanan Türk İşçilerin Tedavisine İstanbul'da Devam Ediliyor.

İstanbul: Kazakistan'da Kazak ve Türk İşçiler Arasındaki Kavga

Kazakistan'daki kavgada yaralanan Türk işçilerin tedavisine İstanbul'da devam ediliyor.

Kazakistan'da, Atyrau'daki Tengiz petrol sahasında ENKA şantiyesinde yemek alma sırasında Kazak işçilerle Türk işçiler arasında çıkan kavgada yaralanan ve sonrasında Türkiye'ye getirilen 72 Türk işçinin İstanbul Özel Vatan Hastanesi'ndeki tedavisine devam edildiği bildirildi.

Türk işçilerin İstanbul'da tedavi edildiği hastanede hareketli saatler yaşandı. Akşam saatlerinde İstanbul'a gelen yaralı Türk işçiler, "Kavgada 200 işçi yaralandı. Kazakistan'a bir daha ancak savaş çıkarsa gideriz. Bazı arkadaşlarımızın hayatlarından şüphe ediyoruz. Orası hala gergin. Vali korumalarıyla geliyor ancak bizi koruyacak bir adam yok. Yemek çok kalabalık olduğu için biz yemeğe gitmiyorduk. Komple soyulduk. Telefon ve paralarımızı aldılar. Kavganın sebebini bilmiyoruz. Orada Kazaklar'ın çalışmasını da isteyebilirler. Orada Türk işçisi çok. Daha önce de kavga çıktı" şeklinde konuştu.

Özel İstanbul Vatan Hastanesi'nde tedavileri süren Türk işçilerin bir kısmının ayakta tedavi edildiği, büyük bir kısmının ise müşahede altında tutulduğu öğrenildi.