İstanbul: Karapara Soruşturmasına 3. Kez Görevsizlik

İstanbul: Karapara Soruşturmasına 3. Kez Görevsizlik

Aralarında Alaattin Çakıcı'nın Para Kasası Olduğu İddia Edilen Erol Evcil'in de Bulunduğu 40'ı Tutuklu 240 Sanık Hakkındaki Soruşturma Dosyasına 3. Defa Görevsizlik Kararı Verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Dosyayı Tekrar Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na Gönderdi.

İstanbul: Karapara Soruşturmasına 3. Kez Görevsizlik

Aralarında Alaattin Çakıcı'nın para kasası olduğu iddia edilen Erol Evcil'in de bulunduğu 40'ı tutuklu 240 sanık hakkındaki soruşturma dosyasına 3. defa görevsizlik kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyayı tekrar Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Soruşturma kapsamında, Erol Evcil'in karapara akladığı ve dolandırıcılık yaptığı iddia ediliyordu. Soruşturmayı açan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, çetenin silahlı olmadığına dikkat çekerek, görevsizlik kararı vermiş ve dosyayı Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermişti.

Evrakı inceleyen Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı da aralarında Erol Evcil ile Nilüfer Turizm'in sahibi Hüseyin Kayapalı'nın da bulunduğu 40'ı tutuklu 240 şüpheli hakkında 'silahlı çete oluşturmak, karapara aklamak ve dolandırıcılık' iddialarının yer aldığı dosyanın, görevsizlik kararıyla yeniden İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmesine karar vermişti.

Dosyayı tekrar incelemeden geçiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, daha önce verdiği kararında direnerek çetenin silahlı olmadığını, bu sebeple de kendi görev alanlarına girmediğini belirterek, tekrar görevsizlik verdi ve dosya Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na geri gönderdi.

Kaynak: İHA