İstanbul: İzmir Expo 2015'e Yürüyor

İstanbul: İzmir Expo 2015'e Yürüyor

Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde, İzmirli Arşivciler Tarafından Bugüne Kadar Toplanabilmiş Yüzlerce Haber Fotoğrafı İstanbullular'ın Beğenisine Sunuldu. Sergide 1960 ile 2006 Yılları Arasında Basında Yer Alan Haber Fotoğrafları Yer Aldı.

İstanbul: İzmir Expo 2015'e Yürüyor

Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, İzmirli arşivciler tarafından bugüne kadar toplanabilmiş yüzlerce haber fotoğrafı İstanbullular'ın beğenisine sunuldu. Sergide 1960 ile 2006 yılları arasında basında yer alan haber fotoğrafları yer aldı.

İzmir'in Expo 2015'te elde ettiği resmi adaylığının ardından, İstanbul'da ilk kez görücüye çıkan fotoğraflar büyük beğeni topladı. Açılışa İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Gazetesi yazarlarından Dr. Resul İzmirli, sanatçı Gönül Yazar ile Ali Kocatepe'nin yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katlıldı. Açılışta mini bir konser veren ünlü sanatçı Gönül Yazar, katılımcılar için seslendirdiği birbirinden güzel nostaljik şarkılarıyla sevenlerini geçmişe götürdü. Yazar'ın verdiği mini konserin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in Expo 2015'e resmi aday olduktan sonra ilk kitap fuarında enternasyonal geçmişten bugüne basına yansıyan fotoğrafların İstanbullular'dan destek göreceğini umarak böyle bir sergiyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kocağolu, "İzmir'in Expo 2015'e adaylığı resmi adaylık kazandıktan sonra hükümetimizde bize baya bir destek oldu ve destek olmaya devam ediyor. Bizlerde elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben bu sabah Tayland'dan geldim. Bizde orda bir stand kurduk. Tayland prensi geldi ve çok memnun kaldı. Bu Expo 2015'in diğer bir adayı Milanodur. Bizde Expo 2015'in İzmir'de yapılması için büyük çaba sarf edeceğiz" dedi.

Daha sonra İZFAŞ tarafından Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na bir plaket takdim edildi. Ardından fotoğraf sergisi İstanbulluların beğenisine sunuldu. Sergide yer alan fotoğrafların 1960 ile 2006 yılları arasında ulusal ve yerel gazetelerde çıkan haber fotoğraflarından oluştuğu belirtildi.