İstanbul: İstanbul'daki Trafik Krizi

İstanbul: İstanbul'daki Trafik Krizi

Papa 16. Benedict'in İstanbul'a Gelişi Nedeniyle Bazı Yolların Kapanması İnsanların Hayatını Olumsuz Yönde Etkiledi. Cenazesi Olduğu İçin Trabzon'a Gidecek Bir Yolcu, Uçağı Kaçırınca Gözyaşlarına Boğuldu.

İstanbul: İstanbul'daki Trafik Krizi

Papa 16. Benedict'in İstanbul'a gelişi nedeniyle bazı yolların kapanması insanların hayatını olumsuz yönde etkiledi. Cenazesi olduğu için Trabzon'a gidecek bir yolcu, uçağı kaçırınca gözyaşlarına boğuldu.

Papa 16. Benedict'in İstanbul'a gelişi nedeniyle kapanan yollarda trafiğe takılan vatandaşlar, Papa'nın İstanbul'a iniş yaptığı Atatürk Havalimanı'na ulaşmak için yoğun çaba sarf etti. Güçlükle Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ne ulaşan birçok vatandaş uçağını kaçırdığını öğrenince duruma tepki gösterdi. Özellikle Papa'nın İstanbul'a geldiği saatlerde İstanbul'dan Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon ve Adana'ya uçakla gidecek olan bazı yolcular uçaklarını kaçırdı. Cenazesi olan bir yolcu da uçağı kaçırınca gözyaşlarını tutamadı. Havalimanı görevlileri uçağını kaçıran yolcuları yatıştırmakta zorlandı.