İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Beylikdüzü Belediyesi Uluslararası 2. Yeşilvadi Kültür ve Sanat Festivali, kortej karnavalının Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirdiği yürüyüşle başladı.

Beylikdüzü Belediyesi Uluslararası 2. Yeşilvadi Kültür ve Sanat Festivali, kortej karnavalının Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirdiği yürüyüşle başladı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı'nın ön sıralarda yer aldığı ve Beylikdüzü'nün kültür, sanat ve siyaset dünyasından değerli isimlerin yer aldığı kortejin yürüyüşü, Galatasaray Lisesi önünden başladı. Taksim sokaklarında adeta karnaval havası yaşanırken, uzun bacak, atlı geçiş, halk oyunları ve çeşitli gösteriler eşliğinde yapılan Beylikdüzü Kortej yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu. Erzurum Yöresi Cirit Oyunu Grubu'nun yöreye özgü atlardan oluşan ekiple katıldığı yürüyüş, Taksim Atatürk Anıtı'nda yapılan törenle sona erdi. Törende, Atatürk Anıtı'na festival çelenginin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Orakçı, Beylikdüzü'nün İstanbul'un batı yakasında gecekondu sorunu olmayan, yaşayanların yüzde 40'ının üniversite mezunu olduğu, "şirin, güzel ve büyümekte olan bir metropol" olduğunu söyledi.

Başkan Orakçı, kültürün ve sanatın merkezi olacak bir kenti besleyecek en büyük unsurun insan kaynağı olduğunu kaydederek, "Beylikdüzü'nde insanların yaşam kalitesini yükseltecek ne varsa bunun için çaba harcıyoruz. Bunların başında ise eğitim geliyor. Önümüzdeki yıl, bir yıl içinde tamamladığımız 8 okulun birden açılışını yapacağız. Bu sanıyorum ki Türkiye'de bir rekordur. Bu rekora imza atmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Beylikdüzü'nün AB sürecinde öncülük yapacak, örnek bir kent olduğunu belirten Başkan Orakçı, "Beylikdüzü, İstanbul'un marka kentlerinden biri olacak. 60'a yakın sinema ve 4 tiyatro salonumuzla önümüzdeki aylarda İstanbul'un yeni kültür ve sanat merkezlerinden biri olmaya adayız" diye konuştu.

Kortejin yürüyüşüne, Erzurum Dadaşköy Belediye Başkanı Güven Gülüm, AK Parti Belde Başkanı Hasan Ayhan Bilgiç, Belde okullarının öğrencileri, Beylikdüzü Tiyatro Umut ekibi, oyuncu Selahattin Taşdöğen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beylikdüzü'nde kültür ve sanat ortamına canlılık getirecek ve 17 gün boyunca devam edecek festival çerçevesinde; ünlü sanatçılardan, yöresel oyunlara, farklı ülkelerin etkinliklerinden, yarışmalara, tiyatro gösterileri ve açık hava sinemasına kadar çeşitlilik gösteren program, belde halkına geniş bir eğlence yelpazesi sunacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title