İstanbul: İstanbul'da Ramazan Bayramı Kutlamaları

İstanbul: İstanbul'da Ramazan Bayramı Kutlamaları

Darülaceze Sakinlerini Ziyaret Eden İstanbul Valisi Muammer Güler, Yaşlı Bir Kadınla Birlikte Şarkı Söyledi. Vali Güler'in İlgilendiği 1.5 Aylık Gamze Bebek, Güler'den Ayrılmak İstemeyince Başta Güler Olmak Üzere Herkes Duygulu Anlar Yaşadı.

İstanbul: İstanbul'da Ramazan Bayramı Kutlamaları

Darülaceze sakinlerini ziyaret eden İstanbul Valisi Muammer Güler, yaşlı bir kadınla birlikte şarkı söyledi. Vali Güler'in ilgilendiği 1.5 aylık Gamze Bebek, Güler'den ayrılmak istemeyince başta Güler olmak üzere herkes duygulu anlar yaşadı.

Vali Muammer Güler, eşi Neval Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eşi Hülya Cerrah ve kızları Okmeydanı Darülaceze'ye gelerek kimsesiz yaşlıları ziyaret etti. Darülaceze bahçesinde yaşlılarla bayramlaşan İstanbul Valisi Muammer Güler, kendisinde harçlık isteyen huzurevi sakinine 20 YTL verdi. Kimsesiz çocukların kaldığı yuvaya geçen 1.5 aylık bebeklerin yattığı bölüme giren Güler ve eşi, burada çocukları kucağına alarak sevdi. 1.5 aylık Gamze bebeği kucağına alan Vali Muammer Güler, Gamze bebeğin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Vali Güler'den ayrılmak istemeyen Gamze bebek, Vali Güleri duygulandırdı. Uzun süre valinin kucağında kalan ve ayrılmak niyeti olmayan Gamze bebek, bakıcılar tarafından alındı.

Yuvadan ayrılan heyet, daha sonra yatalak hastaların bulunduğu huzurevine geçti. Kapıda Vali Güler ve yanındakileri 2 yaşından beri huzurevinde yaşayan Deniz Gül, isimli 65 yaşındaki yaşlı kadın şarkılarla karşıladı. Yaşlı kadının yanına gelen Vali Güler, şarkıya eşlik etti. Bülent Ersoy'un "Geceler" isimli şarkısını söyleyen Deniz Gül'ün gür sesi Vali Güler ve diğer ziyaretçilerin hoşuna gitti. Şarkıyı büyük bir keyif içerisinde dinleyen misafirler, şarkının sonunda Deniz Gül'ü büyük coşkuyla alkışladı. Vali Güler, Gül'ün ikinci şarkısına başlaması üzerine Gül'e eşlik etti. Vali Güler ile Deniz Gül'ün düetinin ardından alkışlar yükseldi. Birbirlerine sarılarak uzun süre şarkı söyleyen yaşlı kadın ve Vali Güler, bayram mutluluğunu yansıttı. Güler ve beraberindekiler, yaşlı ve kimsesiz çocuk ziyaretlerinin ardından Darülaceze'den ayrıldı.

Kaynak: İHA