İstanbul: İşadamına Haraç Tehdidi

İstanbul: İşadamına Haraç Tehdidi

İstanbul'da, İşadamı Akrabasından Haraç İstediği İddia Edilen Şahıs ve Ekibine Yönelik Yapılan Operasyonda 2 Kişi Gözaltına Alındı.

İstanbul: İşadamına Haraç Tehdidi

İstanbul'da, işadamı akrabasından haraç istediği iddia edilen şahıs ve ekibine yönelik yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, işadamı Fikret B., akrabası olduğu öğrenilen ve çete reisi olduğu öne sürülen A.G. ile adamları tarafından 80 bin Euro için ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle polise başvurdu. Fikret B., aynı kişiler tarafından daha önce de tehditler aldığını ve bir süre önce otomobilinin, daha sonra da kendisinin silahla kurşunlandığını söyledi. Can güvenliğinin bulunmadığını belirten işadamı, kendisinden haraç isteyen kişilerden kurtulmak için polisten yardım istedi. Polis, elde edilen bilgiler ve işadamının ifadeleri doğrultusunda soruşturma başlattı. Ardından şebeke elemanlarının yakalanması için harekete geçen Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlediği operasyonda şebeke üyesi olduğu iddiasıyla 2 kişiyi, 1 adet ruhsatsız tabanca ile birlikte yakaladı. Şebeke lideri olduğu iddia edilen A.G.'nin yakalanması için soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi. Zanlıların üzerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ruhsatsız tabancanın, işadamı ile otomobilinin kurşunlanması ve haraç için tehdit olaylarında kullanıldığı tespit edildi.

Çete soruşturması kapsamında yakalanan zanlılardan H.G.'nin üst aramasında, üzerinden çıkan ve olaylarda kullanıldığı tespit edilen silaha el konulurken, şahıs, ismi belirtilmeyen diğer çete üyesi ile birlikte bugün İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlı H.G., çıkarıldığı adliyede Savcı Faruk Kurtoğlu'na ifade verdi. Savcılık ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer zanlı ise serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA