İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Devir Teslim Töreni

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Devir Teslim Töreni

10 Yıldır İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Görevini Yürüten Ömer Balıbey Bugün Düzenlenen Törenle Koltuğunu Ata Özer'e Devretti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Devir Teslim Töreni

10 yıldır İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Ömer Balıbey bugün düzenlenen törenle koltuğunu Ata Özer`e devretti.

Müdürlük binasında düzenlenen törende konuşan Balıbey, ¨Bu bir kan değişimi, nöbet değişimidir. Devlette devamlılık esastır. Görevimi devrettiğim Ata Özer, zaman zaman top oynadığımız, sırlarımızı paylaştığımız bir kardeşimizdir. Şehremini Lisesi`ne çok şeyler yaptı.¨ dedi.

Balıbey, ¨Çalışmamız sırasında iş nedeniyle birbirimize zaman zaman kırgınlığımız olmuş olabilir. Eğer olduysa arkadaşlarıma sevgilerimi sunuyorum¨ diyerek mesai arkadaşlarına da seslendi.

Balıbey`den İstanbul İl Milli Eğitim görevini devralan Ata Özer ise, ¨Zor bir göreve geldiğimi biliyorum. Herkes zor diyor; ancak benim işim kolay. Böyle bir ağabeyimden görevi devraldığım için şanslıyım. Rehberim yine Ömer Balıbey olacak. Sayın ağabeyimin yolunda dolacağım. 3 ilkem olacak; şeffallık, doğruluk ve çok çalışmak. Ailem beni hafatada bir görüyordu. Onlara hazırlıklı olun dedim. Şimdi yılda bir göreceksiniz.¨ diye konuştu.

Her ayrılıkta bir hüzün olduğunu ifade eden Balıbey, çalışma arkadaşlarının alkışları arasında otomobiline binerek 10 yıllık görev yaptığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasından ayrıldı.

Balıbey, Pazartesi günü karayolu ile Ankara`ya gidecek ve yeni görevine başlayacak.