İstanbul: İhlas Sigorta Satıldı

İstanbul: İhlas Sigorta Satıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

TalanX Grubu'na ait HDI International Holding AG, Türk sigorta şirketi İhlas Sigorta Anonim Şirketi'ni satın aldı.

TalanX Grubu'na ait HDI International Holding AG, Türk sigorta şirketi İhlas Sigorta Anonim Şirketi'ni satın aldı.

Yeşilköy Polat Otel'de düzenlenen imza töreninde, İhlas Sigorta yetkilileri ve HDI International Holding yetkilileri hazır bulundu. 26.8 milyon YTL takribi 16.75 milyon auro'ya satılan ve 2006 yılında prim üretimi 60 milyon euro olması beklenen İhlas Sigorta, orta ölçekli şirketler arasında bulunuyor.

İmza töreninde bir konuşma yapan İhlas Sigorta Genel Müdürü Ayhan Apak, "Genç, dinamik, modern, teknik alt yapısı son derece kuvvetli ve 2001 krizinden çıkan yegane orta ölçekli şirket olan İhlas Sigorta'nın, konusunun uzmanı ve uluslararası platformda faaliyet gösteren HDI Interational Holding tarafından beğenilerek satın alınması, bizleri son derece mutlu etmiştir. HDI Interational uluslararası bir grup olan TalanX AG'nin yüzde 100 iştirakiyle kurulmuş bir şirkettir. Bu grup HDI dışında HDI Gerling dünyanın en büyük reasürans şirketlerinden biri. Böyle bir kuruluşun İhlas Sigorta aracılığıyla ülkemize yatırım yapıyor olması, hem İhlas Holding olarak hem İhlas Sigorta olarak bizlere büyük onur vermektedir" dedi.

Konuşmaların ve imza töreninin ardından, hatıra fotosu çekilerek taraflar birbirlerini tebrik etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title