İstanbul: Göstericiler Gazi Polis Merkezi'ne Saldırdı

İstanbul: Göstericiler Gazi Polis Merkezi'ne Saldırdı

İstanbul'da Yasadışı Sol Terör Örgütlerine Yönelik Düzenlenen Operasyonların Ardından Yaşanan Gerginlik Hala Sürüyor. Gaziosmanpaşa ve Ümraniye'de Polise Molotof Kokteyli ve Taşlarla Saldıran Gruplar Polisin Sert Müdahalesiyle Dağıtıldı.

İstanbul: Göstericiler Gazi Polis Merkezi'ne Saldırdı

İstanbul'da yasadışı sol terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonların ardından yaşanan gerginlik hala sürüyor. Gaziosmanpaşa ve Ümraniye'de polise molotof kokteyli ve taşlarla saldıran gruplar polisin sert müdahalesiyle dağıtıldı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziosmanpaşa'da bir araya gelen yaklaşık 500 kişilik bir grup, Gazi Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçerek saldırıda bulunmak istedi. Göstericilerle polis arasında yaşanan gerginliğin ardından yüzleri maskeli gruplar molotof kokteyli ve taşlarla polis merkezine saldırdı. Müdahale sırasında ortalık savaş alanına dönerken atılan bir molotof kokteyli de bir evin çatısına isabet etti. Molotof kokteyli nedeniyle alev alan çatıya polis panzer araçlarıyla tazyikli su sıkarak söndürmeye çalıştı. Atılan molotofların bir kısmı da polis barikatlarıyla cadde ortasında alev alarak yandı.

Öte yandan benzer bir gösteride gün boyu gerginliğin hakim olduğu Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Burada da göstericiler polise molotof kokteyli ve taşlarla saldırıda bulundu. Polisin sert karşılık vermesi üzerine grup ara sokaklara dağılarak izini kaybettirmeye çalıştı.

Her iki olay çevrede bulunan vatandaşların arasında paniğe neden oldu. İşlerinden çıkıp evlerine dönmek isteyen bazı vatandaşlar polisin sıktığı göz yaşartıcı gaz nedeniyle zor anlar yaşadı. Bölgede gerginliğin devam etmesi nedeniyle tüm emniyet birimleri telsiz anonslarıyla uyarılarak tedbirli olunması istendi.

Kaynak: İHA