İstanbul: Genç Polis, Tinerci Kurbanı Oldu

İstanbul: Genç Polis, Tinerci Kurbanı Oldu

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde Görevli 1.5 Yıllık Polis Memuru Naci Soydan, 4. Levent Sporcular Parkı'nda Kimlik Kontrolü Yaparken, Bir Tinerci Tarafından Uğradığı Bıçaklı Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti.

İstanbul: Genç Polis, Tinerci Kurbanı Oldu
09.11.2006 22:41 | Son Güncelleme: 09.11.2006 22:41

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde görevli 1.5 yıllık polis memuru Naci Soydan, 4. Levent Sporcular Parkı'nda kimlik kontrolü yaparken, bir tinerci tarafından uğradığı bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, 16 ay önce polis memuru olan 22 yaşındaki polis memuru Naci Soydan, yanındaki ekip arkadaşı ile 4. Levent Sporcular Parkı'nda yaya olarak görevini yaparken, şüphelendiği bir şahsı kontrol etmek için durdurdu. Tinerci olduğu iddia edilen M.M. (Mustafa Memiş) adlı bir kişi, Naci Soydan'ı hiç beklemediği bir anda bıçaklayarak yaraladı. Yaralanan polis memuru Naci Soydan, hemen Levent Cerrahi Kliniği'ne kaldırıldı fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Zanlı M.M. ise, polis memuru Naci Soydan'ın görev arkadaşı tarafından kısa sürede yakalanarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

22 yaşındaki genç polis memuru Naci Soydan'ın 10 gün önce memleketi Kahramanmaraş'tan yıllık izinden döndüğü öğrenildi. Soydan'ın cenazesi, yarın memleketi Kahramanmaraş'a gönderilecek.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: İHA

title